Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

Dashuri e ver8 do te thote...........................:'(

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

factoяi-(Admin)

factoяi-(Admin)
Administrator
Administrator
Nje djale dhe nje vjaze ishin duke ecur me motorr me 150 km/h:
Vajza: Ngadalesoje shpejtesine, po ecim shume shpejt. Kam frike! E s'dua qe te ndogje gje!
Djali:Ec tani,mos u merakos.E di se cfare po bej.A nk je duke u kenaqur
Vajza:jo......te lutem ndalo.Kam shume frike
Djali:Atehere me thuaj qe me dashuron!
Vajza:Te duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuua! Tani te lutem ngadaleso!
Djali:Me perqafo!
VajzA e perqafon.
Djali: a mund me te ndihmosh? ma hiq kaskesn se sjam rehat.Vendose ti.

te nesermen ne gazete:
"Nje motorr ka pesuar aksident si pasoje e e prishjes se frenave.U gjenden dy persona por vetem njeri mbijetoi"(dmth vajza)

e ver8 eshte se.............
pergjat rruge djali e kuptoi qe ishin prishur frenat por nk donte qe vajza ta merrte vesh.Degjoi per te fundit here nga ajo qe donte dhe e perqafoi.I vuri kasken e vete qe ajo te mbijetonte megjithese kjo gje do te thoshte vdekje per te. ( kjo his. eshte e ver8)

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥
Administrator
Administrator
sh e bukur si histori un kam degjuar nje histori krejt ndryshe nga kjo por qe ka ndodhur e vertet qe cuni la gocen te vdiste edhe pse e "donte" Zakonisht keto gjera ndodhin me shpesh ...

Ndersa sa per veten time do rrezikoja jeten time per te shpetuar te tijen ... keshtu esht kur dashuron !!! Rolling Eyes

Admin

Admin
Administrator
Administrator
dashuri e ver8??hmm........................ un dhe ti, te vetem ne kete bote........
si ne nje dhome te erret ku ndricon vetem dashuria jone................

http://www.kupid.tk

factoяi-(Admin)

factoяi-(Admin)
Administrator
Administrator
Admin shkruajti:dashuri e ver8??hmm........................ un dhe ti, te vetem ne kete bote........
si ne nje dhome te erret ku ndricon vetem dashuria jone................

factoяi-(Admin)

factoяi-(Admin)
Administrator
Administrator

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥
Administrator
Administrator
ehu dashuri e vertet esht un ketu e ai atje e ndjen fatin e tjetrit me zemer...

factoяi-(Admin)

factoяi-(Admin)
Administrator
Administrator
...jUrI+aDeLa...

Esmi

Esmi
member
member
...Kur syte e mendjes dhe zemres se saj kalojne male, dete, dhe oqeane...
...Kur ajo eshte ne cdo veprim te tij...
...Kur mendimet dhe deshirat jane te perbashketa...
...Kur te te mungoje dhe te kujtohesh te shikosh hapesirat mes gishtave te dores sepse vetem gishtat e tij i plotesojne boshlleqet...
...Kur ndjenja kurorezohet...
...Kur i perkisni njeri tjetrit...
...ne te mire e ne te keq...
...Kur cdo dite bashke eshte si nje vallzim me mjeshtri...
...Kur nga dy vjen ne jete nje i vetem...
...Kur rrudhat tregojne cdo sekond te kaluar bashke...

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥
Administrator
Administrator
Dashuria eshte nje Keshtjelle me mure te larta, qe ka vetem nje porte.Kur futesh ne te kjo dere mbyllet per te mos u hapur me kurre, dhe per te te lene ne gjelberimin e pafund te kopshteve te keshtjelles
Dashuri ashte qe te ben te dashurosh
Dashuria eshte qe te ben te gezosh,
Dashuria eshte qe te ben te vajtosh
Dashuria eshte lumturi kur e ke prane
Dashuria eshte sherim kur ke doktorrin ose doktorreshen afer.
Dashuria eshte semundje dhe iluzion kur je larg.
Dashuria eshte vuajtje kur je i sinqerte."
Dashuria ta djeg zemren si zjarri drute.
Dashuria eshte verbim kur vendoset para arsyes."
Dashuria eshte shurdhim kur te largon nga njerzit e tjere.
Dashuria eshte memece kur nuk ke fantazi."
Dashuria eshte e shkurter kur dashurohesh mbas te bukures.
Dashuria eshte roberi kur dashurohesh ndaj pasurise.
Dashuria eshte liri dhe lumturi kur dashurohesh me njeriun e mire.
Dashuria qendron ne zemer prandaj sduhet te zgjedhi vetem me sy.
Sakrifica ,sinqeriteti ,fantazia, arsyeja ,xhelozia dhe besimi ..... jane velat e dashurise pa to ajo humbet ne detin e trazuar te jetes komplekse
Dashuria eshte celsi prej floriri qe hap dyerte e lumturise.
Shoqeria perfundon ne dashuri ndonjehere, dashuria ne shoqeri ? Kurre
Ne qofte se e do dike lere te lire, nqs ai vjen tek ty, eshte i joti, nqs nuk vjen, ska qene, dhe nuk do te jete i joti asnjehere.
Gezimi eshte rrjeta e dashurise qe ze shume shpirtra
DASHURIA ESHTE HUMNER QE PO RE STE GJENDEN ME AS KOCKAT
DASHURIA ESHTE SEMUNDJE E PASHERUESHME
DASHURIA ESHTE SYRI I NJE TE VERBRI DHE DEGJIMI I NJE TE SHURDHERI
PA DASHURI SKA JETE DHE JETE PA DASHURI KURR SMUND TE KETE

Esmi

Esmi
member
member
Dashuria e vertet eshte ajo qe te mbush me gezim dhe te ploteson ate pjes tenden qe te mungon.
Dashuria e vertet eshte ajo qe e ben te zezen te duket e bardh, dhe te keqen te mire.

Esmi

Esmi
member
member
dashuria eshte magji, brenge e thelle edhe mall.
si nje prush te djeg ne gji eshte ndjenja me e rralle.
eshte enderr edhe shprese
pas te vjen ne cdo hap
eshte si dielli ne mengjes
qe erresiren ndjek me vrap.
eshte enigma me e madhe
sa e thjeshte aq e veshtire
si burimi lart ne male
si nje pus ne shkretetire.

factoяi-(Admin)

factoяi-(Admin)
Administrator
Administrator
Dashuria :
Dhimbje
Lot
Gezim
Emocione
Enderr
Shpres
Ndjenj e fort !

factoяi-(Admin)

factoяi-(Admin)
Administrator
Administrator
DASHURIA


Më e rëndë se toka Më e lehtë se hija
E vjeter sa lindja Pafund sa gjithësia
E ëmbël sa fjala E hidhur sa pikëllimi
E ngrohët sa falja E fortë sa qëndrimi
Rrënon edhe atje Ku fare ska ndërtuar
Ep fryte në atë vend Ku rrënjë s'ka lëshuar
E-shëndritë errësirën Errëson ndriçimin
I pasuron ëndrrat Dhe ndalon ëndrrimin
Ujitet dhe jeton Edhe në shkretëtirë
Përballon acarin Dhe nuk ka të ngrirë
Rrallë kthehet aty Që mund del njëherë
Është fuqi e fortë Të pushton përherë
Pastron çdo plagë Dhe një ofshamë liron
Sa do t`jetë e dhimbshme Plagën e shëron
Vajin e kthen në këngë Ngushllimin në urim
Ndryshk unazat ne gisht Kur nuk ka bashkim
Kur ndizet si zjarr Flaka e saj përjetohet
Vetëm prushi nëse mbetet nuk harrohet
Syri nuk e shef Veshi nuk e dëgjon
Zemra është folea Që në të banon.

factoяi-(Admin)

factoяi-(Admin)
Administrator
Administrator
Dashuria nuk eshte te gjesh nje njeri me te cilin mund te jetosh, dashuria eshte te gjesh nje njeri pa te cilin nuk mundesh te jetosh!!!

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥
Administrator
Administrator
dashuri e vertete do te thote...


te dashurosh pa pyetur per asgje,te besh cdo cmenduri per te pa menduar se neser mund te zhgenjehesh,te shpresosh qe ai/ajo do te jete prane teje ne cdo sek te jetes,mos kesh turp ti thuash qe nuk rri dot pa te...
Te perballesh me cdo person qe kerkon te duket se po te ndihmon sadopak...e te jep keshilla te kunderta me ate cka po vepron ti....Te hutohesh per nje moment e te kesh turp kur te te puthin...Dashuri e vertete eshte kur mendja dhe zemra thone te njejten gje...Kur mendon se do ta duash per jet,kur besimin e madh e mban ne shpirt,dhe fuqin e shpirtit ke deshir qe tia falesh qe ta besh te lumtur per gjat gjith jetes...

Esmi

Esmi
member
member
♥️-BarbieKissie-ღ♥️ shkruajti:dashuri e vertete do te thote...


te dashurosh pa pyetur per asgje,te besh cdo cmenduri per te pa menduar se neser mund te zhgenjehesh,te shpresosh qe ai/ajo do te jete prane teje ne cdo sek te jetes,mos kesh turp ti thuash qe nuk rri dot pa te...
Te perballesh me cdo person qe kerkon te duket se po te ndihmon sadopak...e te jep keshilla te kunderta me ate cka po vepron ti....Te hutohesh per nje moment e te kesh turp kur te te puthin...Dashuri e vertete eshte kur mendja dhe zemra thone te njejten gje...Kur mendon se do ta duash per jet,kur besimin e madh e mban ne shpirt,dhe fuqin e shpirtit ke deshir qe tia falesh qe ta besh te lumtur per gjat gjith jetes...
sh e bukur

Admin

Admin
Administrator
Administrator
♥️-BarbieKissie-ღ♥️ shkruajti:dashuri e vertete do te thote...


...Dashuri e vertete eshte kur mendja dhe zemra thone te njejten gje...
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

http://www.kupid.tk

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥
Administrator
Administrator
ehhh kur te thote zemra te shkruash i ben te bukura hahha dashuri e vertete do te thote te durosh mijra kilometra larg njeri tjetrit te respektosh ate edhe pse je mijra kilometra larg....te besh cmendurite me te medhaja te genjesh shume persona te tjere vetem per ate nje e te duash te vdesesh me ate se bashku ne nje dite....

Bad Girl

Bad Girl
member
member
Dashuria e vërtetë nuk mund të shprehet, ajo vetëm përjetohet, ndjehet. Sa herë dikush na ka shpreh dashurinë në stilin: “Oh, sa të dua!”, “Unë nuk mund të jetoj pa ty!”... por një zë nga brendia sikur na ka kundërshtuar “Gënjen!”, “Nuk është e vërtetë!”, “Nuk besoj se ai (ajo) më do!” ndërsa, në anën tjetër, sa herë dikush na ka qortuar, shpesh edhe nënçmuar, dhe mua ai zë në veten tonë na ka folur: “Dyshoj!”, “Shpesh e tepron, por e di se më do!”
Ne kënaqemi kur me fjalë na shprehin dashurinë. A nuk është kjo hipokrizi?
Si mund të shprehet dashuria me fjalë?
Dashuria e vërtetë nuk duron fjalë, andaj edhe askush deri më sot nuk e ka definuar saktë. Për të gjatë historisë kanë thënë plot dokrra dhe doktrina, mençuri dhe mençurina, por jo të sakta, andaj, mu për këtë ne kemi shumë definicione “të bukura” për dashurinë...
Dikush që, vërtetë na do, kurrë nuk do të thotë: ”Oh sa të dua!”. Së paku nuk do të teproj me këtë shprehje. Sepse, ne, atë dashuri do ta ndjejmë, në frymën, në shikimin, në lëvizjen...në vetë prezencën e tij. Prandaj, ai, nuk duhet të na flas fare, ose,...edhe letë na flas, le të na kundërshtoj, të mos pajtohet me ne, dhe...ne...sërish, nga ai do ta ndjejmë dashurinë Çdo fjalë e thënë nga ai do të reflektoj dashuri.
Pse është kështu?
Sepse, kush të do vërtetë, të do në heshtje, në qetësi. Me atë ndjenjë të fshehur në brendi dhe pa etiketime. Më pas, kjo farë e mbledhur diku në thellësi, fillon të gufoj në aksion, në vepra. Shpërthen në atë çfarë ndjehet e jo thuhet.
Kjo është dashuria e vërtetë.

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥
Administrator
Administrator
Bad Girl shkruajti:Dashuria e vërtetë nuk mund të shprehet, ajo vetëm përjetohet, ndjehet. Sa herë dikush na ka shpreh dashurinë në stilin: “Oh, sa të dua!”, “Unë nuk mund të jetoj pa ty!”... por një zë nga brendia sikur na ka kundërshtuar “Gënjen!”, “Nuk është e vërtetë!”, “Nuk besoj se ai (ajo) më do!” ndërsa, në anën tjetër, sa herë dikush na ka qortuar, shpesh edhe nënçmuar, dhe mua ai zë në veten tonë na ka folur: “Dyshoj!”, “Shpesh e tepron, por e di se më do!”
Ne kënaqemi kur me fjalë na shprehin dashurinë. A nuk është kjo hipokrizi?
Si mund të shprehet dashuria me fjalë?
Dashuria e vërtetë nuk duron fjalë, andaj edhe askush deri më sot nuk e ka definuar saktë. Për të gjatë historisë kanë thënë plot dokrra dhe doktrina, mençuri dhe mençurina, por jo të sakta, andaj, mu për këtë ne kemi shumë definicione “të bukura” për dashurinë...
Dikush që, vërtetë na do, kurrë nuk do të thotë: ”Oh sa të dua!”. Së paku nuk do të teproj me këtë shprehje. Sepse, ne, atë dashuri do ta ndjejmë, në frymën, në shikimin, në lëvizjen...në vetë prezencën e tij. Prandaj, ai, nuk duhet të na flas fare, ose,...edhe letë na flas, le të na kundërshtoj, të mos pajtohet me ne, dhe...ne...sërish, nga ai do ta ndjejmë dashurinë Çdo fjalë e thënë nga ai do të reflektoj dashuri.
Pse është kështu?
Sepse, kush të do vërtetë, të do në heshtje, në qetësi. Me atë ndjenjë të fshehur në brendi dhe pa etiketime. Më pas, kjo farë e mbledhur diku në thellësi, fillon të gufoj në aksion, në vepra. Shpërthen në atë çfarë ndjehet e jo thuhet.
Kjo është dashuria e vërtetë.


Shocked Shocked WOW

factoяi-(Admin)

factoяi-(Admin)
Administrator
Administrator
Dashuria e vertete eshte te duash lumturine e personit tjeter pa patur asnje mendim se cfare mund te duash per veten tende, pra ti nuk kerkon asgje ne kembim.

Nuk eshte dashuria e vertete kur njerzit e tjere na duan kur ne bejme ate cfare ata kerkojne apo kan deshire. Edhe kur ben gabime dhe faj, edhe kur nuk arrijme dot te bejme ate cfare te tjeret duan, por ata nuk ndjehen te zhgenjyer apo te irrituar me ne. Kjo eshte dashuria e vertete Dashuria Pa Kushte.

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥
Administrator
Administrator
Dashuri e vertete:

Jenny Mafja ft Akrepi


hahahh

Adela

Adela
Administrator
Administrator
Nuk ka taman fjale ta pershkruash dashurine e vertete, vetem e ndjen...

jetmira

jetmira
member
member
Dashuri e vertete do te thote te duash dhe te mos te te duan,vuajtje dhe lendim.

Sponsored content


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi