Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

DASHURI DHE URRETJE

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 DASHURI DHE URRETJE prej Thu 23 Apr 2009, 07:57

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

avatar
Administrator
Administrator
.....Dy ndjenja ekstreme kaq te kunderta me njera-tjetren , e megjithate ka raste qe i gjejme kaq prane. Tek e fundit thuhet qe vetem nje hap i ndan.

Mund te kthehet dashuria (ne kuptimin me te gjere te fjales dashuri) ne urrejtje.....po urrejtja ne dashuri????......e te mendosh qe jane dy ndjenja qe te pushtojne tere qenien...

2 Re: DASHURI DHE URRETJE prej Sun 31 May 2009, 12:38

Esmi

avatar
member
member
Dashuria është sinonim i rinisë. Me kalimin e kohës, dashuria zë të zbehet dhe i lë vendin gjithnjë e më shumë, jo ndoshta urretjes, por një lloj pesimizmit të shkaktuar nga pyetje metafizike të pa përgjigje që shndërrohet në urrejtje. Urrejtja më duket shumë e afert karshi dashurisë që ka marrë distancë...

3 Re: DASHURI DHE URRETJE prej Sun 31 May 2009, 13:31

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

avatar
Administrator
Administrator
Esmi shkruajti:Dashuria është sinonim i rinisë. Me kalimin e kohës, dashuria zë të zbehet dhe i lë vendin gjithnjë e më shumë, jo ndoshta urretjes, por një lloj pesimizmit të shkaktuar nga pyetje metafizike të pa përgjigje që shndërrohet në urrejtje. Urrejtja më duket shumë e afert karshi dashurisë që ka marrë distancë...


HIqe njecik ate amsken te te shoh fytyren se jam kurioze te dij kush eshte kjo qe flet kaq bukul Smile

4 Re: DASHURI DHE URRETJE prej Thu 08 Dec 2011, 22:54

jetmira

avatar
member
member
Dashurin eshte ndjesi kur njeriu e provon per here te pare,mirepo nuk mjafton vetem nje fjale per ta pershkruar duhen emocione per ta ndjere.
Urrejtja eshte e kunderta,pasi nuk duam ne ta urrejme personin qe na ka bere keq,por eshte vete zemra jone.

Sponsored content


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi