Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

Përse vjen një ditë kur dashuria fiket mes çiftit

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Adela

avatar
Administrator
Administrator
Studimet tregojnë se tradhtia ndodh me zakonisht kur personi nuk është i permbushur ne marredhenien me partenerin e tij/saj. Sigurisht qe bëhet fjala për ciftet qe duhen ose te paktën janë dashur me pare.Zakonisht mashkulli është ai qe tradheton me shumë.

Zakonisht mashkulli është ai qe tradheton me shumë. Për mendimin tim faji është dhe i femres. Është e pamundur qe kur femra është ne lartesine e saj dhe nuk e streson mashkullin me llafet e sharjet e pambaruara te sajat (ta pranojmë qe jemi ca llafazane), mashkulli nuk largohet prej saj veçse ne ndonjë aksident te vogël. Mendoj se celesi i marredhenies ne një lidhje është tek femra. Ajo mund ta forcoje apo shkaterroje lidhjen.

Sidoqofte ne një lidhje duhet te investojne te dy palet. Zjarri qe te rrije ndezur duhet ti vesh dru. E njajta gjë është dhe me dashurinë. Ajo duhet të mbahet e gjallë, se nuk rri e ndezur vete. Të duash dike do të thotë të pranosh te japësh dhe jetën për tjetrin, edhe atëherë kur ai te gabon.

Këshilla:

1. Besim
2. dashuri
3. respekt
4. dialog
5. bindje
6. marreveshtje
7. definim (vendim shpirtëror për gjithçka)

Kur janë këto 7 këshilla prezente e zbatohen ne praktike jetësore mbi 75%, dy partner mbeten shokë jetë deri ne vdekje!

jetmira

avatar
member
member
Vjen nje dite kur dashuria mbaron dhe ajo dashuri te lendon,e shkakton xhelozia e tepert dhe mosbesimi tek partneri/ja.

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi