Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

Fytyra të tregon se cili je

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Fytyra të tregon se cili je prej Sat 30 May 2009, 03:12

Esmi

Esmi
member
member
Balli është pëllëmba e dorës, ku vijat tregojnë shenjat e fatit. Pjesa e sipërme e fytyrës , përveçse tregon një pjesë të fatit tonë, na tregon disa nga sekretet e personalitetit tonë, për shembull nëse jemi ëndërrimtar, apo reflektoiv. Shkenca që lexon vijat e ballit quhet metoposkopia. Alfabeti i ballit bazohet në shenja të vogla horizontale, të cilat formohen kur tërhiqen vetullat dhe në pozicione të ndryshme ato tregojnë gjendje tonë shpirtërore. Vijat kryesore janë shtatë dhe i korespondojnë disa pjesëve “trupat e kaltër”, që janë njohur në antikitet, kur është ndërtuar metoposkopia. Domethënë duke u nisur që lart dhe duke zbritur për te vetullat, mund të takohen vijat e Saturnit, Jupiterit, Marsit, Diellit, Venusit, Mërkurit dhe Hënës. Për të lexuar ballin , duhet ta ndash atë në mënyrë horizonatale në shtatë pjesë imgjinare, duke filluar nga rrënja e flokut deri te vetulla dhe të kërkosh shenjën më të dallueshme. Planeti që dallohet është planeti përkatës, nga i cili jemi më të dominuar. Sa më e thellë dhe më e dallueshme të jetë shenja, aq më shumë varemi nga ai planet dhe rruga jonë do të jetë më e thjeshtë. Kurse nëse shenja do të jetë e lakuar dhe e ndërlikuar ashtu do të jetë dhe rruga jonë, me vështirësi. Nëse linja më e dallueshme do të jetë e Saturnit, atëherë karakteristikat tona do të jenë, reflektimi, racionaliteti, mundësia dhe dëshira për t’u impenjuar më shumë në gjërat që i kemi përzemër. Saturni është planeti i përqëndrimit dhe i dëshirës së mirë. Jupiteri është planeti i suksesit, bujarisë, optimizmit, si dhe sinonimi i marrëdhënieve të mira sociale, i ndërshmërisë dhe i vendimeve të drejta. Marsi është planeti i veprimeve të guximshme dhe dinamike e rezistencë fizike dhe e mundësisë për të bërë veprime të drejta dhe të mira. Gjithashtu është dhe planeti i erosit. Vija e Diellit është në qendër të ballit dhe tregon sukseset, ambicjet dhe dëshirën për drejtësi, është vija e martesës dhe e mirësisë ekonomike. Venusi bën dallimin midis temperamenteve sentimentale dhe tregon sferën e ndjeshmërisë, kreativitetit dhe ndjenjën e së bukurës. Mërkuri është mbartës i indeve gjeniale dhe vija e tij flet pët punë, për tregëtinë, për studimet, por dhe për dinamizmin dhe për alegrinë. Kurse vija e Hënës, tregon për romantizmin dhe jep shpjegime për ndjeshmërinë, për intuitën dhe për aftësinë që mund të ketë një person për të dhënë këshilla.
Po personat që janë shumë të rnj dhe nuk kanë rrudha në ballë? Nuk duhet të kenë merak mjaftojnë edhe shenja shumë të vogla, si për shembull shenjat që formohen kur ngrejmë ballin. Dhe ju mund të keni parashikimin pë fatin tuaj.
__________________

2 Re: Fytyra të tregon se cili je prej Sun 31 May 2009, 13:41

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥
Administrator
Administrator
Esmi shkruajti:Balli është pëllëmba e dorës, ku vijat tregojnë shenjat e fatit. Pjesa e sipërme e fytyrës , përveçse tregon një pjesë të fatit tonë, na tregon disa nga sekretet e personalitetit tonë, për shembull nëse jemi ëndërrimtar, apo reflektoiv. Shkenca që lexon vijat e ballit quhet metoposkopia. Alfabeti i ballit bazohet në shenja të vogla horizontale, të cilat formohen kur tërhiqen vetullat dhe në pozicione të ndryshme ato tregojnë gjendje tonë shpirtërore. Vijat kryesore janë shtatë dhe i korespondojnë disa pjesëve “trupat e kaltër”, që janë njohur në antikitet, kur është ndërtuar metoposkopia. Domethënë duke u nisur që lart dhe duke zbritur për te vetullat, mund të takohen vijat e Saturnit, Jupiterit, Marsit, Diellit, Venusit, Mërkurit dhe Hënës. Për të lexuar ballin , duhet ta ndash atë në mënyrë horizonatale në shtatë pjesë imgjinare, duke filluar nga rrënja e flokut deri te vetulla dhe të kërkosh shenjën më të dallueshme. Planeti që dallohet është planeti përkatës, nga i cili jemi më të dominuar. Sa më e thellë dhe më e dallueshme të jetë shenja, aq më shumë varemi nga ai planet dhe rruga jonë do të jetë më e thjeshtë. Kurse nëse shenja do të jetë e lakuar dhe e ndërlikuar ashtu do të jetë dhe rruga jonë, me vështirësi. Nëse linja më e dallueshme do të jetë e Saturnit, atëherë karakteristikat tona do të jenë, reflektimi, racionaliteti, mundësia dhe dëshira për t’u impenjuar më shumë në gjërat që i kemi përzemër. Saturni është planeti i përqëndrimit dhe i dëshirës së mirë. Jupiteri është planeti i suksesit, bujarisë, optimizmit, si dhe sinonimi i marrëdhënieve të mira sociale, i ndërshmërisë dhe i vendimeve të drejta. Marsi është planeti i veprimeve të guximshme dhe dinamike e rezistencë fizike dhe e mundësisë për të bërë veprime të drejta dhe të mira. Gjithashtu është dhe planeti i erosit. Vija e Diellit është në qendër të ballit dhe tregon sukseset, ambicjet dhe dëshirën për drejtësi, është vija e martesës dhe e mirësisë ekonomike. Venusi bën dallimin midis temperamenteve sentimentale dhe tregon sferën e ndjeshmërisë, kreativitetit dhe ndjenjën e së bukurës. Mërkuri është mbartës i indeve gjeniale dhe vija e tij flet pët punë, për tregëtinë, për studimet, por dhe për dinamizmin dhe për alegrinë. Kurse vija e Hënës, tregon për romantizmin dhe jep shpjegime për ndjeshmërinë, për intuitën dhe për aftësinë që mund të ketë një person për të dhënë këshilla.
Po personat që janë shumë të rnj dhe nuk kanë rrudha në ballë? Nuk duhet të kenë merak mjaftojnë edhe shenja shumë të vogla, si për shembull shenjat që formohen kur ngrejmë ballin. Dhe ju mund të keni parashikimin pë fatin tuaj.
__________________

Wow e bukur....

3 Re: Fytyra të tregon se cili je prej Sat 24 Dec 2011, 23:38

jetmira

jetmira
member
member
Qenka me te vertete e bukur,me ne fund e zbulova se c'fytyre kam...........

Sponsored content


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi