Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

Nostalgji per ke???

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Nostalgji per ke??? prej Sat 24 Dec 2011, 01:52

jetmira

jetmira
member
member
Ndiej nostalgji per te kaluaren,ne ate kohe ku une jetoja e lumtur.Ne ate kohe ku isha nje femije i qete,dhe shume i mire ku ndiqja zemren per te arritur qellimet e mia,per te realizuar enderrat e mia..........

Kam nostalgji mbasi ne ato kohe une buzeqeshja,dhe me dukej jeta nje parajse e vertete.Me dukej vetja me e lumtura ne bote,dhe e shprehja ate qe ndjeja me gjithe shpirt(u dhuroja dashuri te gjitheve)ndersa sot ndiej vetem urrejtje dhe meri per te gjithe ata qe me rrethojne.Ndiej nostalgji per miken time e cila u largua nga mua dhe me thoshte qe te mos kisha besim tek kushja(rivalja) se do te me lendonte.

Ajo u largua,pasi une e lendova pa dashje,kane kaluar 3 vite qe nuk kam degjuar asnje fjale per te.Une lendova nje vajze te sinqerte duke i besuar nje tradhetareje,do doja qe ta shihja per here te fundit qe ti kerkoja te falur(sinqerisht me gjithe zemer).Jam ulur para kompjuterit duke e shkruar kete pjese ditari dhe lotet me pikojne nga zemra(lendova ate qe me thoshte moter)edhe pse kishte moter.....

Me fal e dashur,kudo qe te jesh,me fal qe po derdh keta lot si debile(ne vend qe te te kerkoj)po qaj si nje debile sikur ti mos te jetosh me.Kam shume nostalgji per te kaluaren dhe dua te kthehen ato kohe perseri qe te jemi mike une dhe ti.Si nuk mendova kur te thashe genjeshtare,kur ne te vertete ti po me thoje te verteten,po mundoheshe te me shpjegoje se kush ishte e mire dhe keqe.Me fal nese te kam lenduar,me fal nese kam gabuar.

E di se faljen tende nuk e meritoj,dhe eshoh se zoti me ndeshkoj...Kur te kisha prane,nuk ta dija aq shume rendesine,ndersa sot te kerkoj dhe nuk te gjej.Kemi te dyja te njejtin fat jetime ti,jetime un;kjo me bente qe te te doja ty me shume...................Kam nostalgji per te kaluaren.............

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi