Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

Cifti rekord;Te martuar prej82 vitesh.

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Cifti rekord;Te martuar prej82 vitesh. prej Sun 29 Jan 2012, 10:00

jetmira

jetmira
member
member
http://infoalbania.org/images/stories/Lifestyle/martesa-me-e-gjate.jpg
Hanoi-82 vite martese.Sekreti?Para se gjithash,jetegjatesia!Nje cift njeqind vjecaresh vietnamez duket se jane duke pergatitur rekordin boteror per martesen me te gjate.
Te dy bashkeshortet,Huyn Van Lac110vjec dhe gruaja e tij Nguyen Thi Lahn 106vjece,kane arritur tashme nje rekord kombetar ne Vietnam,vitin e kaluar me82vite martese.
Autoret Vietnameze qe jane duke ndjekur historine kane njoftuar se se shpejti,pasi ata te kene mbledhur te gjitha dokumentet e nevojshme,kerkesa e rregjistrimit do ti komunikohet Rekordeve Boterore Gines.

Rekordi i meparshem i perkiste nje cifti amerikan,martesa e te cileve perfundoi vitin e kaluar per shkak te vdekjes te njerit prej bashkeshorteve,martesa kishte zgjatur86vjet.

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi