Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

Tatuon trupin me emrat e te reneve ne Afganistan

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Adela

Adela
Administrator
Administrator
[img][/img]

223 emra te tatuuar ne lekure per te mos harruar sakrificen e ushtareve britanike te rene ne Afganistan. Ish-ushtari Shaun Clark do te mbaje perjete ne shpine emrat e tyre, sepse keta te panjohur jane haraci qe Anglia ka paguar deri tani nga lufta. U deshen kater ore per te tatuuar emrat e tyre, nje pune e gjate dhe e dhimbshme.
Tatuazhi i pare nisi ne oren 11:00, ne te njejtin cast kur nisen edhe minutat e heshtjes per Diten e Armepushimit. "Nuk me intereson nese do te vuaj per disa dite, nese kjo i sherben njerezve te kuptojne se cfare ndodh jashte dhe mua me ndihmon te mbledh para per djemte qe kthehen te plagosur nga lufta", thote Clark per "Daily Mail". Ai tregon se si fillimisht familja mendoi se ai kishte probleme mendore, me pas gruaja e tij e mbeshteti plotesisht kur kuptoi qellimet e verteta. "E di qe do te jete dicka e dhimbshme, por nuk krahasohet me ate tmerr qe perjetojne trupat ne front. Kjo eshte nje menyre per te nderuar ata burra dhe gra kurajoze per gjithe jeten time", u shpreh Clark.

jetmira

jetmira
member
member
Ky po qe qenka lajm per tu habitur,pasi eshte i vetmi person qe e ka bere kete pune.

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi