Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

Virusi i gripit te derrit, ndertohet laboratori

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Adela

Adela
Administrator
Administrator
Per pak dite analizat e virusit A H1N1 do te kryhen ne Shqiperi e nuk do te dergohen me ne laboratoret e Rumanise, pergjigjet e te cilave kthehesin pasi pacienti ishte sheruar.

Ministri i Shendetesise, Petrit Vasili deklaron situata e gripit te derrit ne Shqiperi eshte nen kontroll, pavaresisht alarmit te dhene ne vendet fqinje .

“Brenda pak ditesh do te kemi laboratorin tone dhe brenda muajit dhjetor do te nisim vaksinimin e grupeve te rriskut”, tha Vasili.

Vaksina e kunder virusit AH1N1 do te nise me grupet e riskut te cilat jane percaktuar si te semuret kronike, grate shtatzena ,te moshuarit dhe femijet. Vaksinat e porositura pritet te mberrijne ne fund te ketij muaji.

2 interesant mu zbulu laboratori prej Tue 27 Mar 2012, 05:08

sala.m


member
member
interesant mu zbulu laboratori Smile

http://www.forumishqiptar.com

jetmira

jetmira
member
member
shpresoj te ket kurim te pakten

Sponsored content


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi