Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

Poezi Humoristike

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Poezi Humoristike prej Mon 27 Apr 2009, 18:48

Admin

Admin
Administrator
Administrator
Kisha ngelur keq,
Beqare e pa martuar.
Kush me kishte ardh'
I kisha refuzuar.

Jo per gje
Po kisha pretendime
Vij nga der e madhe,
Me nam rraca ime.

Tani ta vazhdoj ,
Atje ku e lash.
Shum keq kisha ngelur,
Sic jua thash.

Te tere fshatit ,
I kish hyre halli per mua.
"Ngeli vajza ne dere,
U rrit u be grua."

Kushuri te panjohur
Filluan te dalin,
Nje te milte lopen
Nje te milte kalin.

Filluan te me cojne
Ne Xhami e Kisha,
Isha 18,
Magji than qe kisha.

Kur pane qe nuk nxorren
Dot qime nga qulli.
U hodh halla,t'me cojne
Ne Tiran te Luli.

S'lane njeri te shenjte
E harixheshk pa me cuar,
Por me ne fund u martova
Te 60-at sa i kisha kaluar

http://www.kupid.tk

2 Re: Poezi Humoristike prej Mon 27 Apr 2009, 18:48

Admin

Admin
Administrator
Administrator
Syri yt i bukur,
Vdeksha une per ty,
Buza jote e kuqe,
Vdeksha une per ty,
Faqja jote si pjeshke,
Vdeksha une per ty,
Floket e tu si pras,
Vdeksha une per ty,
Ah ai shoku yt dje,
Krah per krahu me ty
Vdeksh ti ishallla.
Vdekshi qe te dy...!!!

http://www.kupid.tk

3 Re: Poezi Humoristike prej Fri 22 May 2009, 09:21

factoяi-(Admin)

factoяi-(Admin)
Administrator
Administrator
IKU UJI...

Iku uji, iku uji
Moj e mjera popullsi
Hapni cezmat edhe prisni
Pas dhjete oresh, do te vije.

Kur uji te kete ardhur
Shume shpejt do te shkoje
Mbushni kovat dhe legenet
Qe tju gjenden, per nevoje.

Ate uje qe pini
Ju lutem ziejeni mire
Pasi nje gomar i ngordhur
Eshte hedhur ne Boville.

Rrofte shume, tregu i lire
Qe sjell uje te importuar
Ne ditet qe do te vijne
Do bejme dush, me uje te gazuar...

4 Re: Poezi Humoristike prej Fri 22 May 2009, 09:22

factoяi-(Admin)

factoяi-(Admin)
Administrator
Administrator
POLITIKEN KEMI NE GJAK...

Jemi popull
Me tradita
Rrojme pa uje
Edhe pa drita.

Jemi popull i vogel
Me drejtues te nalte
Nuk bindemi aq lehte
Politiken kemi ne gjak.

Jemi popull
Me emer te madh
E gjithe bota
Ne goje na mban.

Na mban ne goje
E na ka zili
Qe ne kemi
Njeqind parti.

Por te gjithe
Te thone c'te dojne
Ne politiken
S'do ta leshojme.

Shume parti
Jane me te vertete
Si kemi per ndonje hall
Por i kemi per qejf.

Qe te gjitha partite
Rrfshin sa malet
Qe na i qajne
Te gjitha hallet...


Truri i Popullit.

Popullit te ngrate
Pi i iken truri
Ngaqe pa drita jemi c'do nate
Dhe ne cezma, mungon uji.

Popullit po i iken truri
Edhe nga papunesia
Nga krimi i organizuar
Dhe nga varferia.

Popullit po i iken truri
Nga buka qe e merr me liste
Nga cmimet shume te larta
Dhe prej ceshtjes se pasigurise

5 Re: Poezi Humoristike prej Fri 22 May 2009, 09:24

factoяi-(Admin)

factoяi-(Admin)
Administrator
Administrator
KENGA E KANDARIT

Grua po prishet kandari
S'eshte me ai i pari
Qe qendronte dite e nate
Gati si barut i thate
Qe punonte dimer e vere
Pa u lodhur asnjehere
Qe ishte i lehte si flete
Qe mbante kryet perpjete
Qe turrej si trim ne balle
Qe kapte zocken te gjalle
Qe rropatej neper shpella
Ku ishin me te thella
Tani s'e di se cka pesuar
Here here rri menduar
Kur ben ftohte e acar shume
Struket e bie ne gjume
Ndonese eshte i permalluar
Gjuetine e ka rralluar
Kerkon belushka te ngrohta
Shijon shalushka te plota
Dhe me to sa guduliset
Fillon celet kapardiset
Buckoset e i qesh nuri
Edhe merr pamje prej burri
Pastaj fillon nga zanati
Si e ka bere dhe i jati
Dhe rreshqet vrull si ngjale
Drejte vendlindjes nga ka dale

6 Re: Poezi Humoristike prej Fri 22 May 2009, 09:25

factoяi-(Admin)

factoяi-(Admin)
Administrator
Administrator
NE AUTOBUZ URBAN

Sa po futesh brenda
Degjon keto zera
Uuuuuu, Buuuuuuu
Uuuuuu, Buuuuuuu.

Kur ja, atje ne fillim
Degjohet nje ze tjeter
Eshte faturina qe bertet
Beni gati, leket dhe abonete.

Pak me tutje nje femi
Qe eshte grindavec
Qan me nje ze te c'jerrur
Ueeeeeeee, Ueeeeeeee.

Pas qarjes se femijes
Degjohet nje tjeter britme
Mooooooooos, moreeeeee
Me vodhen portofolin.

Ai qe bertiti me te madhe
Se i vodhen portofolin
Ishte i shkreti xhaje
Qe sapo kishte marre pensionin.

Nje burre perballe xhajes
Grabitesin, shume mire e pa
Por nga fytyra kercenuese e tij
Me tregu, dot nuk ia mba.

Oooooo shofeeeeeeer
Mbaje autobuzin
Therret xhaja i pilelluar
Mire por hajduti, eshte larguar...

7 Re: Poezi Humoristike prej Fri 22 May 2009, 09:26

factoяi-(Admin)

factoяi-(Admin)
Administrator
Administrator
MENDOJ PER TY
Kur vjen mengjesi
nuk me haet buke se mendoj per ty,
kur vjen dreka
nuk me haet buke se mendoj per ty,
kur vjen darka
nuk me haet buke se mendoj per ty,
kur vjen ora per gjume
nuk me ze gjumi se me haet buke.

8 Re: Poezi Humoristike prej Fri 22 May 2009, 09:30

factoяi-(Admin)

factoяi-(Admin)
Administrator
Administrator
djali dhe zogu ( vajza)

nje vajz te vogel zuri nje djale
ajo po dridhej dhe i thosh ca fjale:
te shkretat ne perse na ngini
ne punet tona perse s'na lini?
e degjonte djali gjithe mallengjim
ne fjalet e vjazes kish shume kuptim,
por cfar te bente djali i vendosur?
dashuria per vajzen e kish marrosur.
e ndiqte kudo ne shkolle ne rruge
mengjes, dreke, pasdite e muzg.
e thosh ai gjithe deshperim:
pse valle se pranon propozimin tim?
une dua vetem te me dashurosh
po me the "te dua" do te le te shkosh.
me thuaj te dua o engell o yll
dhe une biseden shpejt do ta mbyll.
u trondit vajza, shume u hutua
hapi paksa buzet e shqiptoj "te dua".
fjalet e vajzes djali i degjoj
e puthi mire e mire pastaj e leshoj ...

Very Happy:D:D

9 Re: Poezi Humoristike prej Fri 22 May 2009, 09:36

factoяi-(Admin)

factoяi-(Admin)
Administrator
Administrator
Ne nje are ne nje lendine
te pashe tek beje pipine
u zgjata me pa ne cik mo mire
po su duk gjo ishte erresire

Nga turpi shpejt e shpejt nxitove
nga hutimi patallonat hap harrove
u munova prap me pa
jo mer vlla su dukte gja

nen hijen e limonit
ti hajshe kajsia
katunari lalit
per ty ka me vdek ija

rruges kur kalojshe
gjith serbes serbes
gomari merte vrull
si me qen mecedez

kur shkonim me lope
kapur dore per dore
zemra ime shkriej
tamon si akullore

kalun i vit
kalun dy vjet
un po pres
e ti po pret

i dite mo sdurova
afer tu afrova
turp mo nuk pata
troc ta kerkova

ti embel me shikove
i trrullos e me habi
hape gojen ene fole
Ca osht sexi oj ti??

10 Re: Poezi Humoristike prej Sun 11 Dec 2011, 12:10

jetmira

jetmira
member
member
Tu afrova ty me mall
dhe te pashe nje pucerr ne balle.
Oh sa u gezova me rob shpie....
kujtova se ishte pucerr dashurie.
Po ti si gjithmon mi prish emocionet,
me the se e ke nga halucinacionet.
Me djeg shpirti ndaj lotoj,
me behet qejfi kur te shikoj.
Te ngacmoj se te dua,
vdeksha un per buzet e tua.Sponsored content


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi