Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

Fraza Dashurie

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Fraza Dashurie prej Mon 27 Apr 2009, 18:37

Admin

Admin
Administrator
Administrator
Dashuria e papjekur thote: “Te dua sepse kam nevoje per ty”, dashuria e pjekur thote:
“Kam nevoje per ty sepse te dua”.

Nese me do me lere te qete qe ta vertetoj se a te dua me te vertete,
e nese kujton se me ke fituar ky eshte nje mendim i yti i gabuar.

http://www.kupid.tk

2 Re: Fraza Dashurie prej Tue 28 Apr 2009, 11:52

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥
Administrator
Administrator
Me dashuro, me nje dashuri te zjarrte si deshira per te jetuar e per te vdekur; me dashuro me nje dashuri te embel si lenda qe nderton endrrat: eshte gjithcka qe kerkoj ti!

Midis endrres dhe realitetit nuk ka asnje ndryshim, sepse ti di te besh realitet gjithcka qe kam enderruar!

Jam nje pike vese ne mengjesin pranverore, Do rreshqas po me mbajte ne dore, Po me le ne diell, do avullohem, do tres, E me lejo te lutem ne zemren tende te jetoj, te mbes.

Nese do ta dije sa shume te dua do te ulje syte qe te mos shihje sa me ben te vuaj.

Do ta dish sa e madhe eshte dashuria ime? Numero dallget.

Te pres jashte botes...aty ku realiteti behet magji...te pres aty ku urrejtja behet dashuri...ku lotet kthehen ne rreze dielli...te pres aty ku le krenarine pergjithmone...te pres aty ku zemra ime sdo te vuaj me!

Largesia eshte armiku i vertete i te dashuruarve...por eshte dhe ajo qe me shume nga te gjithe na ben te ditur se sa duhemi...

Qesh me gervishjet e dashurise, ai qe nuk ka provuar asnjehere nje plage te saj.

Ne fund te fundit nuk vlen te shpikesh "te pamunduren"...e lehte per t'u thene, e veshtire per t'u bere...kjo gje e komplikuar quhet DASHURI!

Sa te cmuar jane syte e tu pas gjithe kesaj qe kam pare. Sa e varfer eshte gjithcka qe shoh kur shoh syte e tu.

Kur te vije furtuna, dil nga shtepia...dhe leri pikat qe bien te te prekin...jane puthjet e dashurise qe prej shume kohesh kam dashur te t'i jap.

Mos ia mbyll kurre buzet atij te qe i ke hapur zemren.

Ajo qe behet per dashurine eshte pertej te mires dhe te keqes.

Gjeja e fundit qe kujtoj eshte imazhi yt me ate te kapur prej dore qe dilnit nga jeta ime....pas kesaj...asgje...

Dy brigje po deti në mes

Dashuri eshte kur koha transformohet ne kujtese dhe ben te pranishme nje te kalur plot shprese.

Dashuri! Ja nje volum ne fjale, nje oqean ne nje pike loti, nje turbullire ne nje qeshje, nje mijevjecar ne nje sekonde.

Nje keshille: ke kujdes.
Nje kerkese: mos ndrysho.
Nje deshire: mos me harro.
Nje genjeshter: nuk te dua.
Nje te vertete: me mungon.

e imja eshte nje sentiment ne gjendje te perfshije gjithe universin
dhe ta mbylli ne nje rrahje zemre ,per ty......

te dashuroj ne menyre te atille sa kam humbur veten time,
ne gjithshka qe je ti , tashme jam une

Trupi im eshte si nje harpe dhe fjalet e veprimet e tua jane si gishta qe lodrojne mbi telat.

dashuria ime je ti
ne kete sfond ngaterresash
asnje arsye s'e fshiu dot ate
asgje s'me beka te te humb

Ne martesen e Tokes me Diellin
Bregu u be kurore dhe qielli dashuri
Une dhe ti
Femije ne te tyren mbreteri.

Dashuria ime për ty do të perfundoje kur një piktor i shurdhet do arrije te pikturoje zhurmen e një petali trëndafili mbi dyshemenë e kristalte!

Dashuria eshte e verber, cmenduria e percjell!!

Dikur desha dikend, dhe ndoshta do ta dua, por si dikur dikend, asnjehere askend.

I thash lotit pse qan mu pergjigj: Per ty! I thash po boll qave pusho, ai me shume rrodhi ne sy!

Ti ndoshta imagjinon cdo te thote te duash dikend ne heshtje, ne kete largesi te mallkuar,
te mendosh dhe te kalosh ditet pergjysem

3 Re: Fraza Dashurie prej Thu 08 Dec 2011, 06:53

jetmira

jetmira
member
member
Buzet e mia ne mesazh jane futur,
nese i gjen jepi nje te puthur.

4 Re: Fraza Dashurie prej Thu 08 Dec 2011, 06:55

jetmira

jetmira
member
member
Se do te dashuroja nje dit e kisha menduar,
por me ty kurre nuk e kisha kuptuar.

5 Re: Fraza Dashurie prej Thu 08 Dec 2011, 06:57

jetmira

jetmira
member
member
Me duket se po me kthehet ne kenaqesi vuajtja,
me duket se po e shes,
me duket se me vuajtjen po bej biznes.

Sponsored content


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi