Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

Origjina biologjike e xhelozisë

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Origjina biologjike e xhelozisë prej Mon 27 Apr 2009, 18:14

Admin

Admin
Administrator
Administrator
Xhelozia

Sa e vjetër është xhelozia?
Nëse shfletojmë historinë njerëzore, do të vëmë re se xhelozia ka ekzistuar në të gjitha kohërat, njësoj sikur të kish lindur bashkë me njeriun.

Në origjinën e vet, ajo ka qenë një ndjenjë më e fortë, dhe më e thellë se xhelozia e sotme, e jetuar në mënyrë tërësisht të ndryshueshme nga meshkujt dhe femrat, ndryshim ky që ka vazhduar me shekuj me radhë.

Mashkulli e ka konsideruar gjithmonë trupin e gruas si pronën e vet, e kjo edhe për arsye të kujdesit kundër rregullit të rritjes së fëmijëve të paligjshëm.

http://www.kupid.tk

2 Re: Origjina biologjike e xhelozisë prej Sun 31 May 2009, 13:55

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥
Administrator
Administrator
Un e kam trasheguar xhelozine nga babi Razz

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi