Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

VDEKJA FILLIM APO FUND?

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 VDEKJA FILLIM APO FUND? prej Mon 27 Apr 2009, 18:09

Admin

Admin
Administrator
Administrator
Gjithsecili prej nesh te pakten njehere ne jete ka menduar mbi vdekjen...Por cfare nekupton ajo realisht, fillimin apo fundin e nje procesi? A duhet konsideruar vdekja si nje pjese komplementare dhe e pandashme e procesit fiziologjik te qenies humane...Apo mos ndoshta vdekja eshte thjesht nje lindje e kthyer se mbrapthi....

http://www.kupid.tk

2 Re: VDEKJA FILLIM APO FUND? prej Sun 31 May 2009, 13:51

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥
Administrator
Administrator
vdekja eshte fundi i jetes me trup fillimi i te jetuarit me shpirt...

3 Re: VDEKJA FILLIM APO FUND? prej Wed 18 Nov 2009, 09:11

Adela

Adela
Administrator
Administrator
Un nuk mendoj se ka "Parajse" ose "Ferr" mbas vdekjes dhe nuk mendoj si Ateistet qe mbas vdekjes shpirti zhduket dhe gjithçka mori fund.

Un mendoj qe mbas vdekjes shpirti jone mund te ringjallet perseri ne nje trup tjeter, ne nje koh tjeter, ne nje vend tjeter te botes sone ose ne nje bote tjeter paralele neper Universe.
Eshte pak a shum si hipoteza e Budistave mduket, ku thojne qe shpirti i njeriut ringjallet perseri mbas vdekjes por ai mund te jet ose ne nje trup tjeter njeriu, ose kafshe, insekti, bime etj ( nuk jam i sigurt persa i perket bimeve )

Un mendoj se nuk duhet pas frik nga vdekja, sepse vdekja eshte kurioziteti me i madh i njeriut dhe i cili ( njeriu ) "vdes" ta zbuloj

Nje filozof i her ka than ( nuk ja maj mend emrin )

Vdekja eshte pjesa me e mir e jetes, prandaj eshte e fundit.

4 Re: VDEKJA FILLIM APO FUND? prej Wed 07 Dec 2011, 22:36

jetmira

jetmira
member
member
Vdekja eshte fundi i jetes,ndersa per disa te tjere eshte fillimi i nje epoke te re.Varet nga karakteri i personit sesi e shikon vdekjen.

Sponsored content


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi