Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

Xhelozia........................

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Xhelozia........................ Empty Xhelozia........................ prej Thu 23 Apr 2009, 15:59

factoяi-(Admin)

factoяi-(Admin)
Administrator
Administrator
Te qenit xheloz deri ne nje mase duket e arsyeshme por xhelozia e tepruar mund te jete shkatrimtare e nje lidhje. Ju ka ndodhe qe te perballeni me nje xhelozi te tepruar dhe qe keni perfunduar te ndare per nje gje te tille ?

2Xhelozia........................ Empty Re: Xhelozia........................ prej Thu 23 Apr 2009, 16:44

Admin

Admin
Administrator
Administrator
semundje Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Razz Razz

http://www.kupid.tk

3Xhelozia........................ Empty Re: Xhelozia........................ prej Wed 27 May 2009, 18:41

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥
Administrator
Administrator
Un e kam shum te tepruar xhelozine sidomos ndonjehere por gjithsesi deri me sot nuk ka qene shkateruese....

4Xhelozia........................ Empty Re: Xhelozia........................ prej Thu 28 May 2009, 06:25

factoяi-(Admin)

factoяi-(Admin)
Administrator
Administrator
Diku kam lexuar qe "Xhelozia eshte me shume egoizem sesa dashuri" dhe deri diku jam dakort me kete shprehje...Cdo gje ka nje limit... ashtu si dhe xhelozia!

5Xhelozia........................ Empty Re: Xhelozia........................ prej Thu 28 May 2009, 06:27

Esmi

Esmi
member
member
Aty ku ka dashuri, ka edhe zënka & xhelozi. Por, mendoj qe xhelozia e tepert eshte nje semundje psikologjike, e cila me shume shkakton dëm se sa dobi. Xhelozia mund te bej personin te plotesoj mosbesimin. Dyshimi dhe xhelozia jane te shpeshtë ne vitet e para te jetes bashkeshortore dhe secili partner ne nje fare menyre e ruan tjetrin.
Kur lindin ndjenjat e xhelozise, do te ishte shume mire sikur bashkëshortet te uleshin dhe te shprehnin ndjenjat e tyre per kete ceshtje, pa akuzuar, pa nërtitur dhe pa poshteruar njeri-tjetrin. Duhet te mos perdoret metoda e fajesimit, pastaj e kaluara te mos perdoret si terren per dyshime etj etj.

6Xhelozia........................ Empty Re: Xhelozia........................ prej Thu 28 May 2009, 18:18

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥
Administrator
Administrator
thone qe xhelozia eshte me shume dashuri per veten tende sesa per tjetrin...por une mendoj se nuk ka si te jete xhelozia dashuri per veten tende kur ti nuk kerkon ta shohesh te dashurin me dike tjeter qe perben rrezik humbjeje te tij,pasi ne fund te fundit kur e do nje person nuk kerkon as ta humbesh...e nqs do ta marim nga kendveshtrimi i shprehejs qe xhelozia eshte egoizem atehere te gjitha kane lidhje me nje shpjegim te vetem:dashuria eshte interes per veteveten ...
xhelozia e tepruar ,ndodh per arsyen e faktoreve te ndryshem qe e rrethojne nje dashuri,nqs dy persona qe duhen ndodhen larg nj tj normale qe do te ndiheshin me xheloze se kur jane prane edhe e shikojne shpjegimin e tyre ne sy...apo veprimet e tyre ....por ka raste qe eshte edhe e kunderta,psh kur djali ose vajza nuk i tregojne saktesisht partnerit te tyre sesa te dashuruar jane me ate...prandaj lind xhelozia

7Xhelozia........................ Empty Re: Xhelozia........................ prej Fri 23 Dec 2011, 03:39

jetmira

jetmira
member
member
Nuk do te isha xheloze aspak per djalin qe e dua,sepse e di se c'fare djali eshte dhe nuk do te me tradhetonte.Mbasi ma ka vertetuar,ate c'ka ndjen per mua.Nuk eshte as menjelehte,dhe as nuk i pelqen mendjelehtat.

Sponsored content


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi