Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

POEZI PER TE QESHUR

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 POEZI PER TE QESHUR prej Thu 23 Apr 2009, 08:08

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

avatar
Administrator
Administrator
Memebalte quhet toka
ku te iken befas koka
ku kam dashur meme e ate
ku na grine fajdet parate
ku ne kemi fis e fare
ku ka drite me pishtare,
ku ka diamant e ar,
po s'gjen uje per tu lare,
Memedhe kjo cope toke
qe te ben me dhimbje koke
ku u shemben kombinate
dhe hajdutet ngrene pallate

ku ben ligjin kontrabanda
me mafioze neper banda
ku disa shesin dhe dhembet
qe te ikin nga syte kembet.
Memelluce quhet ky vend
ku ka deputete me mend
qe perleshen e bertasin
qe nuk dine se cfare flasin
ku ka ligje dhe rend
(per shaka,jo me gjithe mend)
ku te grijne si sallate
jo me larg se ne gjykate
ku per turp tjetri te zhvesh
e polici rri e qesh
(dhe kete t'ua dish per nder
se ka dhe tritol nen dere...)
Ketu rroj me mall dhe shprese
te jem gjalle gjer ne mengjes.
Memedheu eshte milioni
vila, benz-i, telefoni.
Eshte vend ku c'do gomar
ka me vlere se nje shkrimtar...

2)Te dashures nga nje matematikan"


Ty po te drejtohem,vajze moj syzeze
me do a sme do,kjo eshte hipoteze

Pamja jote e embel,posi teoreme
kur te shoh perpara,sikur zgjidh probleme

Ti je elegante si ekuacion
mesi yt i holle posi ypsilon

Supet delikate,pika infenksioni
qafa si cilinder,koka si trung koni


hunda si segment,posi reze drite
veshet simetrike balli si orbite

Buzet si elips,mjekra si kupole
syte si dy vatra,vetull parabole

Cmi ke ndare aq bukur floket si spirale
oj tu thafte dora si me simetrale

reze rezatojne syt e tu te qeta
njeri reze alfa,tjetri reze beta

per ty psheretimat qe dalin rethore
hapen vale-vale si rathe bashkqendrore

une e ti nje thyese lidhur ne nje bosht
ti numerusi siper,une emerusi poshte

po ste bera jeten diell si pranvera
cvite me jane taksur mi shumezofte zerua

dashurise per ty mos ti shuhet vapa
cdo fjale qe te thuash do ta fus ne kllapa

dhe oh si do ritet me hapa ritmike
sot fuqi katrore mot fuqi kubike

bukuria jote bukuri limit
mi perndau mende gjer ne infinit.

me trete formule,me shkrive te gjalle
si nje copez akull ne plus njeqind shkalle

folme shpirti im,shpirt ne maximum`
se pa ty skam gjume as ne minimum


3) Lere grua se c`me gjeti
Nuk me bindet me aleti
Ky bandill qe cante rete
Me s`i ngre kryet perpjete

Vjet si kale turfullonte
Grate e fshatit kur shikonte
Sa i shihte bythe zbuluar
Sulej si qen i terbuar

I pushtonte vete te tera
Zgavra,shpella,guva,verra
Fryhej si nje patllixhan
Kur shkonte nen fustan

Sa i vinte mend zanatit
E uronin grate e fshatit
Po sot c`ka qe eshte merzitur
Trup e shpirt i raskapitur

Shikon cupat siseplota
Me shale te buta e te ngrohta
Nuset e bardha si debora
Qe s`i shpetonin nga dora

Grate e reja sisemedhate
Qe i nderronte pernate
Dhe s`leviz te behet burre
Te mbeti vetem per shurre

Ah moj grua moj e grate
Te mbeti burri kaq thate
Megjithese mend s`te ngop dot
Por dikur s`kam qene si sot

Ishe trim dhe djale i hedhur
Pak usta per te zgjedhur
Buzeqeshja me te tera
Mjaftonte qe tu hante verra

Por me shume doja grate
Vithe gjera sise medhate
Por dhe cupat shume i desha
Nuk i lija virgjeresha
Mazallah mbetcin me barre
I therrja i beja varre
Nuset e reja me naze
Thoja si qofte taze

I ndukja me buze e dhembe
Sa ngrihej fshati ne kembe
Isha bej me mall me toka
Po beja dhe c`me thosh koka

Ne Zagori dore e pare
Me sejmere e hyzmeqare
Kisha kuaj lope e dhen
Edhe gra me shume se qen

Vete i ujdisja te tera
C`me tha koka e s`e bera
Ne Europe s`lashe vend pa pare
Kuplarate i mora mbare

Shijova bionde gjeramane
Meskeputurat persiane
Rreth e qark iu solla botes
Por ne France lash mendt e kokes

Kush te doje le ta provoje
Ta marre mikun ne goje
Ne Stamboll mos shkofsha kurre
Bashkohet burri me burre

Thone se eshte ves i shemtuar
Mos vdeksha pa e provuar
Por tani kjo pune e pati
U plaka me ra takati.


4)"Plaku i pallatit per karshi,
Me nje plake, ka ra n`dashni,
Dite e nate per te mendon,
Pa e pare dot s`duron.

Kur del plaka ne dritare,
Plaku i shkret luan fare,
Do qe t`ia bej me sy,
Por i mbyllen qe te dy.


5) Edhe une plake i ngrate
dikur mbare i merrja grrate
tani edhe syte me kane lene
por miku veren ta krrene

Te keqn t`me marre pleqeria
zili t`me kete njerzia
nuk i le kurre grate e mia
ti mjelen katunaria

I forte besa, jam si gur
dhe sot jam ende per burr
me rri gjithe diten tull
si rrufepritesja mbi kull

Nuk qahem aspak per bese
filloj sa pa kenduar kendes
bitis nga mesi i nates
sa t`me kthehet si qaf e pates

Jam nga ata te vjetrit
qe i venin mbrapa dhe ketrit
nuk lenin pa hypur as dhite
kur s`kishin kujt ti zenin prite

Me shume lere c`tju them
4 gra i kam e me nuk kam vend!

--------------------
Njeriu duhet te grindet!
Jo, njeriu duhet te rrij urte!
As njera, as tjetra.....

6)Per here te pare ne chat kur shkova
nja dy ore u mendova
me iku truni tu mendu
ca pseudonimi me vu
E keshtu filloi chati
nicku i pare ishte "veshgjati"
Mbas pak e pash se sme shkon
e nderrova e vuna "hason"
Po dhe hason kur e vuna me ecte muhabeti vetem me çuna
me iku truni duke menu s`dija ca nicku me vu
Kohe te gjate ne chat qendrova
njemije emra i nderrova
dhe nje dite shum u mendova
veten time keshillova:
A mer Altin te rafte pika
ktu ecka vetem romatika
Thashe se mos me shkon ky niku
e vuna Altin_Romantiku
Pata shans mbas nja nji ore
ne chat zuna nje dashnore
nicku i saj ishte Lule_Bore
Po jo nuk me pelqeu fare
kishte qene nje katunare
s`dinte tjeter vetem nje e dy
me sill nje fotografi
Hajt mo thash po i bej qefin
ka njerez qe per dashuri vdesin
jo si une qe per pune nje ore e zuna gocen dashnore.
Per sanim shkova ne librari
se nuk kisha scanner ne shpi
Fotografite i skanova
edhe goces ja dergova
Po me vone me zu belaja
Gocen e zuni sevdaja
Donte te me bante per vete
po si ju thashe nuk me pelqente
AA po se harrova tju them
Une ne Londer kam zon ven
Ajo mua me mashtroj
Me tha se rrinte ne velipoj
Po foton kur e pa
nderroj mendje dhe me tha
Altin do te te them diçka:
Rreth e rreth ma rretullonte
ne fund tha ne Londer jetonte.
Si gjithmone per kontaktim
ajo kishte e-maili-in tim
Po me vone se cme ngaterronte
donte te me telefonte
Hajt thash prape po bej nje gabim
dhe ja dhashe numrin tim
Mu duk vetja krejt rrote
se ishte muhabet kot
Me kete peshk u merzita
dhe kompjuterin e fika
Nga qe ishte kohe e mire
dola n`ballkon me pi i birre
Sa dola tek dera e ballkonit
me ra zilja e telefonit
Edhe e keni parasysh
e hapa dhe fola anglisht
Hello!!!
s`foli
who is this?
Thash do jete ndonje psikopat
se ishte dhe numer privat
Alo!
kishte qene ajo
He,, me tha,, ckemi mire
mu bo drita erresire
mu duk vetja ne shkretetire
Thashe ta plas telefonin ne toke
vete kam faj me ra ne koke
Mire... i thashe...ti ca bone
mu duk shpia kasaphone
Kshu filloi muhabeti
qe nuk kishte pike lezeti
I thashe jam tek ca shoke
se me iku petlla e s`flisja dot
Hey!! i thash Bertita!!!
me mer me vone kur te shkoj ke shpia
Telefonin e fika
mu rikthye serish drita
E mbylla numrin e vjeter
shkova e bleva nje tjeter
Thashe nga sot mos paca fat
ky do jete numer privat
dhe ne chat kur te shkoj
nickun thashe do ta nderroj
Po mendohesha si ta vej
E vuna "kiss_of_the_day"
Nga ajo dite ne chat lash nom
u bo chati kasaphone
Te gjitha gocat me flisnin mu
me thonin: Pershendetje!, How are you?
Shume idjot rrinin duke share
tregonin veten katunare
Operatoret o bone xheloz
se u njofta si tip serioz
Nuk kishin ca me thone
po perdite ma benin ban
Nje dite I had a fight
Me nje "Kiss_of _the_night"
Kur e pane se sdu me ik
me vun ne auto kick
Thashe ne chat nuk rrihet ma
po nuk kisha ca me bo
Nderrova nickun se u bo nomi
dhe e vuna prap "hasoni"
Nje dite me ftoi njona
me tha hajde tek #tirana
Aty gjeta nje pese vete
tu bo i dor muhabet
nuk kaloi as nje ore
me vunen operator
Mbas ca kohesh e hapen thesin
ma hoqen mua accessin
Ai ishte chat gomistash
stafi i tije ishte staf sexsistash
Per arsye personale
mu desh me thone ca fjale banale
Nga ky chat mu desh me ik
se me vune auto-kick
Nje amoxil kishte gjithandej access
per #albanialove me beri nje ftese
Aty un u bona Aop
edhe shum shpejt Sop
per shans te keq me kan keq sot....
Founder ishte nje djal shkodran
emrin nuk jam duke e thone
Ai mu duk djal trim
se kishte nickun si grushtin tim
Aty qendrova per kohe te gjate
me te gjithe tu bo gallate
Une studjoj per aplikim
por vdes poer programim
nje dite per gallate
ndertova nje voice chat
Aty njofta nje goce
per muhabet ishte bombe
Si shoqe mendova ta respektoj
dhe mendova ta takoj
Te dy kishim nje mendim
keshtu qe lame nje takim
U takuam pime nje birre
prape mu duk goce e mire
Nje dite nderrova mendim
se me beri nje provokim
Kshtu sme kishte bo vaki
SI me qen ne polici
Kur e pa se nuk ishte si ajo mendonte
e la spo me provokonte
Pra çdo gje ka te ngjare
kur iku me futi nje te share
Po ajo nuk e mendoj
se une do ta kuptoj
Une asaj nuk i flas mo
sikur nga qielli te kete ra
Dhe ti goce mos mendo
se kshu shoqnije gjen kudo
(eshte e vertete apo jo)
Tani me eshte bere zakon
dashnoret i bej koleksjon
I marr te gjitha perdore
momentalisht kam kater dashnore
Ca me thone se je rob zoti
ca te tjera me therrasin d[]ggy
Kjo pra eshte historia ime
me te drjta dhe gabime
gjithashtu me shume shkurtime
Me duket se po nderroj
dashnoret shpesh si takoj
Shkoll, Pune edhe ke shpia
me duket se me ka zon dashnia
Menjen ma ka marr maria.

2 Re: POEZI PER TE QESHUR prej Mon 27 Apr 2009, 18:55

Admin

avatar
Administrator
Administrator

http://www.kupid.tk

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi