Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

SA JENI NJERI ROMANTIK-Psikotesti

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 SA JENI NJERI ROMANTIK-Psikotesti prej Thu 23 Apr 2009, 07:44

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥
Administrator
Administrator
Përgjigjuni me sinqeritet mundësisë që më së shumti ju përshtatet sitatës tuaj dhe lexoni prognozën, pasi t`i mbledhni pikët në tabelë. Ju dëshirojmë argëtim të këndshëm.

1. Partneri Ju ftonë në darkë. Më shumë do të ju pëlqente atmosfera:
a) - shtëpiake në banesë të partnerit
b) - restoranti me specialitete të mrekullueshme
c) - Darka me qirinjë e muzikë të lehtë e të qetë

2. Mikut tuaj i bleni dhuratë për ditëlindje. Do të zgjedhni:
a) - dhuratën që do ta përkujtoj përjetë në ju.
b) - atë që dini se i nevoitet.
c) - dhuratën që besoni se do t`i pëlqej.

3. Për të parën herë delni në takim me personin që ju tërhjek. Do të zgjedhni:
a) - kinemanë për ta shiquar ndonjë film dashurie apo ndoshta ndonjë dramë.
b) - shëtinë pranë lumit nëpër natë me hënë.
c) - shkuarje në restaurant ose në disko.

4. Miku ua tregon në besim se frikohet se do ta braktis partneri. Ju veproni:
a) - i thuani se nëse kështu ndodhë, nuk e vleni një partner të tillë.
b) - i tregoni mënyrat se si mund ta mbaj partnerin dhe e këshilloni që haptas të bisedoj me të.

5. Për pritje të viti të ri, më me dëshirë do të zgjedhnit:
a) - ambientin malor përplotë borë pran dritës së kaminit dhe shoqërisë së hareshme.
b) - atmosferën shtëpiake me disa miq të zgjedhur.
c) - restorantin luksoz me muzikë të këndshme.

6. Në mendimin se si do të ishte që me partnerin e zgjedhur nga ju të kaloni një kohë në një ishull të shkretë (vetëm ju të dy), Ju bie ndër mend:
a) - krahas natyrës së bukur, nuk do të ishte dhe aq keq ndoshta.
b) - do të ishte ndoshta interesante e romantike.
c) - ndoshta do të ishte jokomforte dhe madje e rrezikshme një gjë e tillë.

7. Më së shumti adhuroni të shikoni.
a) - filmat aksion apo luftarak
b) - dramat apo komeditë
c) - melodramat apo filmat me tema dashurie.

8. Krevati i ëndërrave tuaja është:
a) - përplotë jastuke të vogla të buta nga mëndafshi me baldakin
b) - i hapët, i përshtatshëm me vija të drejta
c) - masiv, stilik me savat

9. Sikur të mundeshit që të udhëtonit nëpër kohë, do të zgjedhni kohën:
a) - periudhën kur tashmë keni jetuar të lumtur
b) - romantike të kalorsëve dhe damave të pallateve.
c) - ardhmërinë më të bukur.

10. Sikur të krijonit ju kreacione për modën e femrës do të bënit:
a) - tesha të thjeshta, të përshtatshme dhe sportive.
b) - robe elegante nga materiali i butë.
c) - robe të pasuruara me dekore, shkëlqyese dhe me shumë dantellë.

Tabela e rezultateve

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
a). 1 5 3 1 5 3 1 5 3 1
b). 3 1 5 3 1 5 3 1 5 3
c). 5 3 1 5 3 1 5 3 1 5

Prej 10-20 pikë
Vështirë se dikush do të mund t`ju quaj njeri romantik. Jeni praktik dhe të kthyer nga realiteti në masë të plotë. Për romantik thjesht nuk keni shije. Në kohën në të cilën jetoni, gjindeni për mrekulli ngase mendja e juaj praktike gjenë mjaft nxitje në realitetin e përditshëm. Ndonjëherë ankoheni për atë që nuk është më konforte dhe më e përshtatshme, që të mund të keni më pakë probleme dhe të jetoni më mirë.

Prej 21-39 pikë
Nuk jeni për së tepërmi romantik, por nuk mund të thuhet se fare nuk e keni këtë veti. Ka situata kur ajo paraqitet vetvetiu dhe Ju mbeteni të befasuar, me veten tuaj. Në raste speciale kur jeni të kapluar me sentimentalizëm, me ndjenja xhentile dhe të dashuruar, në Ju zgjohet romantizmi i fjetur. Atëherë dini të ëndërroni dhe të kënaqeni në atmosferë të muzikës së qetë dhe të qirinjëve, madje dhe të shiqoni ndonjë film me më shumë melodrama, që do të Ju pëlqente.

Prej 40-50 pikë
Jeni romantik i lindur. Jeni nga ata që kënaqen në atmosferë me qirinjë dhe muzikë të qetë, në qiellin përplot yje, pranë valëzimit të detit në natën e spërkatur me rreze të argjendta të hënës. Para së gjithash i besoni dashurisë, dhe thjesht kur dashuroheni mbeteni "pezull në ajër" duke levituar, në ëndërralla romantike, në muzikë dhe aroma që në Ju zgjojnë ndjenja të veqanta, të këndshme. Do të Ju përshtatej koha e krinolinëve, të kalorësve dhe damave të tyre nga pallatet. Por edhe në botën në të cilën jetoni arrini të gjeni mjaftë romantikë. Me siguri çdo mbrëmje delni të përcjellni perëndimin e diellit dhe lindjen e hënës. Prandaj për Ju kjo botë ka mjaft romantikë.

2 Re: SA JENI NJERI ROMANTIK-Psikotesti prej Thu 23 Apr 2009, 11:59

factoяi-(Admin)

factoяi-(Admin)
Administrator
Administrator
Prej 21-39 pikë
Nuk jeni për së tepërmi romantik, por nuk mund të thuhet se fare nuk e keni këtë veti. Ka situata kur ajo paraqitet vetvetiu dhe Ju mbeteni të befasuar, me veten tuaj. Në raste speciale kur jeni të kapluar me sentimentalizëm, me ndjenja xhentile dhe të dashuruar, në Ju zgjohet romantizmi i fjetur. Atëherë dini të ëndërroni dhe të kënaqeni në atmosferë të muzikës së qetë dhe të qirinjëve, madje dhe të shiqoni ndonjë film me më shumë melodrama, që do të Ju pëlqente.

3 Re: SA JENI NJERI ROMANTIK-Psikotesti prej Fri 24 Apr 2009, 08:52

Bad Girl

Bad Girl
member
member
factoяi-(Admin) shkruajti:Prej 21-39 pikë
Nuk jeni për së tepërmi romantik, por nuk mund të thuhet se fare nuk e keni këtë veti. Ka situata kur ajo paraqitet vetvetiu dhe Ju mbeteni të befasuar, me veten tuaj. Në raste speciale kur jeni të kapluar me sentimentalizëm, me ndjenja xhentile dhe të dashuruar, në Ju zgjohet romantizmi i fjetur. Atëherë dini të ëndërroni dhe të kënaqeni në atmosferë të muzikës së qetë dhe të qirinjëve, madje dhe të shiqoni ndonjë film me më shumë melodrama, që do të Ju pëlqente.
kshu me ra dhe mu

Sponsored content


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi