Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

"Kafeja"

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 "Kafeja" prej Wed 22 Apr 2009, 17:00

factoяi-(Admin)

factoяi-(Admin)
Administrator
Administrator
Ne Shqiperi nuk ishim shume te kafese ,ndoshta mosha ,ndoshta tolloni .
Tani kafja eshte bere pjese e jetes tone ose e shumices prej nesh..dhe jo vetem ,shume shprehje jane shkruar ose thene per kafene ,vijojne disa...Kafja dekafeine eshte si të puthesh motrën tënde.
Bob Irguin...Bujk australez.

Nqs do kisha shumë kafe,do mundja të sundoja botën.
Anonim.

Gjykoj një restorant nga buka dhe kafeja e tij.
Bob Lankaster. aktor amerikan.

E kam matur jeten time me luget e kafesë.
T.Elliot. poet amerikan.

Kafeja duhet te jete e zezë si ferri,e fortë si vdekja dhe e ëmbel si dashuria.
Fjalë e urtë turke.

Ne fund te fundit ,kafeja eshte e hidhur ,nje shije nga pjesa e te ndaluarës dhe te rrezikshmes. Dajana Akerman...poete amerikane.

Nqs kjo eshte kafe ,ju lutem sillmeni nje caj,por nese eshte caj ju lutem sillmeni një kafe. Abraam Linkoln.

Kafeja ne Angli ka gjithmone shijen e eksperimentit kimik.
Agatha Kristi.

Cokollata,meshkujt,kafeja -disa gjera jane me të mira të jenë të pasura.(hihihi)
Anonim.

A,kjo eshte nje shije qe me jep jete.Kur pjekin kafe afër shtëpisë time ,vrapoj të hap deren dhe të thith aromen. Zan Zak Ruso

Kjo eshte më e preferuara.....

Magjistari vudu dhe gjithe magjite e tij nuk jane asgje para esspresos,kapucinos,mokes ,qe jane me te forta nga gjithe fete( shumesi i feja)e botes bashke dhe ndoshta me te forta nga vete shpirti njerezor.
Mark Helprin... shkrimtar amerikan

nga një fanse e kafesë (kapuçino sidomos) për ju...
__________________

2 Re: "Kafeja" prej Sat 10 Dec 2011, 23:41

jetmira

jetmira
member
member
kAFEJA NE DITET E SOTME ESHTE BERE SI OKSIGJEN PER TE RINJTE.

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi