Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

Ditari i Ndjenjave...

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Ditari i Ndjenjave... prej Wed 22 Apr 2009, 16:43

Admin

avatar
Administrator
Administrator
ora; 02:00 am , dt, 17, 2009


e marte...

Ka kaluar mesnata, nuk po me flihet... Madje cuditerisht as qe nuk po perpiqem te fle..
Po te shkruaj nen tingujt romantik te disa baladave italiane, po te shkruaj ne mes te nje hapesire gjigande dhe jam vetem si gjithmone por kjo nuk do te thote qe ndihem vetem... Mar fryme thell dhe perpara meje shfaqesh ti! Mendja tani fillon e paraqet imzhe filmike.
Me mungon...!!! Gjithmone me ke munguar, por sonte me mungon me shume se kurr. Nga cfare po me vjen gjith ky mall??? Apo nga deshira e cmendur qe kam per te te pasur gjithmon pran! Eh, sa deshire do kisha te ishe ketu me mua,, te me perqafoje vetem ne ate forme qe di ti, te me puthje ashtu sic di vetem ti...! Zgjohem dhe bie preh e deshires per te pasur prane e per te shkuar nje here ne "Dimensionin Tone Imagjinar" e pastaj te kthehemi serish ne "Dimensionin Net*" aty ku rastesisht u njohem... Perpiqem te thyej kilometrat e largesise duke menduar per ty, por ne mungesen tende kilometrat duken edhe me te gjata e ora nuk shtyhet fare. Kur do vije dita qe do takohemi serish??? Ne nje te ardhme? ose ndoshta neser??? Neser??? Ah, sikur!... Asnje fjale e shkruar ne menyren e saj me te persosur nuk do te mjaftonte per te shprehur ate qe ndjej per ty! E di? te shoh shpesh, madje edhe ateher kur ne prezencen fizike nuk je... Ndjej duart e tua ku lehtas me perkedhelin, pa patur mundesi per te te patur prane...! Te ndjek kudo nga pas,, po te kerkoj ne nje erresire totale qe ka kapluar naten pa e ditur se ku te te gjej!!! Te kerkoj drejt nje misteri abstrakt.... Sa rraskapitese kjo largesi fizike,,, jam larg por ti je kaq prane afer semres time.. Mendoj per ty..! E ateher buzqeshja me rikthehet,, serish lumturia,, serish ringjallet!!! Sa here qe shijoj buzet e tua besoj me gjithe shpirt... ja vlen te jetosh cdo vuajtje, cdo dhimbje.. Sa here qe te puth kuptoj vertet qe mund te fluturoj per te arritur majat e lumturise!! Shpirt faleminderit per ate qe shoh permes syve tu, sepse nepermjet tyre arrij te kuptoj qe nje dashuri e paster dhe e sinqerte ekziston, edhe ne disa shikime te embla te hedhura si padashje... Nepermjet syve tu arrij te kuptoj sa i vecante jam.. Te dua kaq shume sa edhe vete pafundesia do smbrapsej perpara ksaj ndjenje qe kam per ty! Ti je ajo dashuri e madhe ku une gjej te nderthurur ne menyren me te persosur buzeqeshjet dhe lumturine... Dua te fle, por tani edhe endrrat me flasin per ty! Cdo gje me flet per ty, edhe dita edhe nata edhe qielli ne pamundesi per te pasur yjet sonte sepse po bie shi ... Te them qe ne cdo pike te shiut Te Dua, dhe ne cdo pike te tij ndjej mungesen tende... "TE DUA ADELA" Rolling Eyes

http://www.kupid.tk

2 Re: Ditari i Ndjenjave... prej Wed 22 Apr 2009, 16:49

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

avatar
Administrator
Administrator
21 prill e Marte

nje femije po ecte bri meje. Kisha pare dhe here te tjera femije te vegjel qe sapo kane mesuar te ecin por nuk i kisha vene re. Dikur kisha lexuar nje shkrimtare qe "akuzonte" fotografine sepse nuk na linte ti shihnim gjerat me rendesine e duhur ne momentin e duhur. Si nje femije i vogel i etur per gjera te reja dola sot nga mesimi dhe po ecja ne bulevard. Dielli po tallej me ne sepse nuk nxehte fare, vetem leshonte drite. Pikerisht ne keto momente pashe nje femije te vogel. Po ecte me nje pasiguri te njohur tashme nga une. Me pelqeu kaq shume kjo ecje pasigurie dhe ne menyre instiktive po e ndiqja ate bebe. Me vone kuptova qe nuk ishte pasiguri e qenies se tij, ai ishte shume i qete, thjesht sapo kishte mesuar te bente nje gje te re( te ecte,urra, ia dola mbane, tani eci dhe une si motra ime e madhe:).
Gjeta shpejt e shpejt nje pale shkalle per te zbritur dhe u mundova te ecja si nje femije. E vetmja gje qe arrita te bej ishte nje ecje me fantazi feminore por jo reale...tani ecja ime eshte e sigurt...por qenia ime a eshte?!

3 Re: Ditari i Ndjenjave... prej Wed 22 Apr 2009, 16:52

Admin

avatar
Administrator
Administrator
ora; 03:00 am , dt, 18, 2009


E MERKURE...


Mesnate... perseri po e nis me fjalen mesnate sepse mesaduket mesnata qenka celesi kryesor i deshires time te madhe per t'iu shprehur dikujt! dikujt... Ah, sikur... por skam askend tjeter pervec teje... Ditari im i dashur! miku im sekret! Me duket sikur zoti po tregohet i padrejte me mua, edhe pse e di qe ne nje fare menyre jam fajtor, por une nuk jam mesuar qe te jetoj si nje pesimist, me te ardhme te verber e te erret qe tkurret ne nje kasolle te ftohte, por si nje optimist qe fluturon lart e me lart per te prekur majat e suksesit si nje faktor+(pozitiv) ne jete... Nje pyetje me ka ngelur enigme ne jete! pse zoti me denoi me lumturi te pjestuar? asnjeher i lumtur totalisht? Nje pyetje pa pergjigje... Nje pergjigje me germa te padukshme...
Sec degjova jashte! me fal pak miku im? kthehem shpejt...
Erdha! Eh, sa qejf, jashte kan filluar pikat e para te shiut dhe cuditerisht nuk po dal te lagem sic e kam per zakon kur pi, por po rri ktu me ty dhe po mendoj per "TE"... Te dy bashke te perqfuar fort, duke ecur avash ne rruge te shkreta, nen shiun qe lehte na perkedhel trupin, nen dritat e dobeta te rruges por qe dashuria jone ndricon me shume... ecim e ecim, e i peshperis dicka ne vesh "Te Dua ADELA", ne ate moment kthehet, me puth dhe perqafohemi fort... Ketu do doja ti jepja nje "Pause" kohes... ta ndalja kohen dhe te rrinim pergjithmone ashtu... dy trupa te bashkuar ne nje te vetem, si nje bust i perkryer ne mes te nje kryqezimi, te rrethuar nga engjej qe nderojne dashurine tone dhe qe lexojne nje shenim te shkruar ne nje pllake mermeri... Kur faktet flasin edhe engjejt heshtin sepse jeta esht nje lufte, lufto dhe fitoje me zgjuarsi, sfido cdo sfide qe ka "erresire" brenda, dashuro me gjithe forcen e shpirtit dhe do shohesh qe para teje do te shfaqet pafundesia e lumturise...
Befas zgjohem, me hapen syte dhe perseri vetem... Hedh syte nga dritarja dhe shiu kercet mbi xhama...
ndersa po shkruaj dora po me ngrin... trupi me eshte bere akull, por papritur sikur me ngrohet shpirti kur degjoj nje jehone si te derguar nga zoti; Ne cdo pike te ketij shiu te them "Te Dua" dhe ne cdo germe te fjales "Te Dua" ndjej mungesen tende...
"TE DUA ADELA"...

http://www.kupid.tk

4 Re: Ditari i Ndjenjave... prej Thu 23 Apr 2009, 17:21

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

avatar
Administrator
Administrator
Nuk kam ndonje gje te vecante per te te shkruar sot,ato qe te qahem cdo dit mundohem ti shkruaj e sot...Ato qe te mbush faqet cdo dit mundohem ti shkruaj edhe sot...por cuditem me ty o bllok shkaravinash te ndryshme,si i mban mbi supe cdo lot timin qe derdhet dit per dit?Ne te vertet a e ke nje shpirt?Ne te vertet a te dhemb kur te godas me fjalet e mia mbi rrjeshtat e vecant te dalluar mbi trupin tend?Dua ti mbyll syte ne keto momente te bie e te flej pergjithnji miku im...por perseri kam frik valle do te te shkruaj perseri,ti e njeh shpirtin tim,ti e di qe gjithmon ty te shfryhem te harroj dhimbjen e ta le perseri tek ty...ehhh e si gjithmon me vjen neper mend njeriu qe plagos cdo dit me lumturi e dhimbje nejkohesisht kete zemer ...Cuditerisht dua te gjej pergjigje nga ty kur them ne
A me do?-sepse un te adhuroj me shum se jeten time,mos valle je perqesesh ndjenjash?
A vuan ti ?-sepse un vuaj
A qesh ti?-sepse un e kam te veshtir
A fiton ti?sepse un se di
A humbet ti ?sepse un humbas
A jeton ti?sepse un po vdes....
A vdes ti?Sepse un e kam ber njeher...te siguroj qe ehst krejt bote ndryshe,ndihesh pa veten tende ndihesh krejt ne nej hapesir te frikshme (uffff pertoj te shkruaj me )

5 Re: Ditari i Ndjenjave... prej Sat 25 Apr 2009, 16:35

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

avatar
Administrator
Administrator
25 prill/2009

A e di se kam menduar te jetoj jeten me ty?A e dije se mendoja dit e nat per ty?A e di se asnjeher nuk kam menduar per ndonje tjeter?Ti ishe dhe je jeta ime...ishe gezimi me i madh i jetes sime e dashuria e vetme vazhdon te jesh...por tani ku je?Larg meje...me mungojn fjalet e tua ne keto momente te me thuash "te dua"...e po ti degjoja ne keto momente do gezohesha si femij...

6 Re: Ditari i Ndjenjave... prej Thu 28 May 2009, 17:56

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

avatar
Administrator
Administrator
28.5/2009


Para ti mi diario,que tienen el nombre de mi amor,Soy dedicar unas palabras a el esta noche...

Me gusta preguntar a todos los dias a toda la gente:alguna vez has estado enamorado?
Horrible ,no?Te hace tan vulnerable.Se abre el pecho y abre tu corazon, y significa que alguien puede obtener dentro de ti y te lio.Usted puede construir nada le duele,entonces una persona estupida, no es diferente de cualquier otra persona estupida, se desplaza en su estupida vida.
Usted les da un pedazo de ti.Que no digan lo contrario.Se hizo algo tonto un dia, o como el beso que le sonreiran y, a continuacion, su vida no es su propio nunca mas. El amor toma rehenes.Se pone dentro de usted.It usted come y te deja llorando en la oscuridad, por lo que una simple frase "tal vez no voy a volver manana"se convierte en una astilla de vidrio de su forma de trabajo en tu corazon.Me duele....No que solo en el imagination.No solo en el mind.Es un alma herida, un verdadero recibe dentro de ti y te rasga aparte dolor .... Odio el amor ...de todas formas te quiero E. .. y nunca como cualquier otro amor i amado, hoy soy de llorar mucho, pero manana voy a estar con ustedes siempre ...

7 Re: Ditari i Ndjenjave... prej Tue 02 Jun 2009, 18:18

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

avatar
Administrator
Administrator
i dashur ditar sot u zgjova keshtu:

MEngjeset na gjenin bashke,aty te mbeshtjelle me nje carcaf te bardhe te dy,kokat tona te bashkuara,e syte te fiksuar pas njeri tjetrit...por ishe vec ne endrrat e mia te shumta ne ditet e ndryshme qe kalonin...Sa platonike e kam krijuar jeten,megjithese ndihem jo e penduar prape pendohem per gjithe dhimbjen qe ndjej ne shpirt...Ku te jete valle ai tani?Cfare po ben?Mos ndoshta po me mendon njesoj si une?
E cuditshme !U mundova sot ti bija telefonit po fati si i ashper qe eshte me mua e te nuk na ndihmoi te flisnim pak bashk...Duhemi aq shume,saqe shpresojm qe nje dite do te jemi te lumtur si shumica e duarve qe bashkohen neper trotuaret e rruges qe valezojne ne ajer te gezuara...Ehhh sa kam qare sonte!Jo per gje por aty ketu por po mendoj se po humb vetveten time mes ketyre diteve qe kalojne kaq te deshperuara monotone.Sot,eh sot kisha aq deshire ti degjoja zerin,kisha aq deshire ta kisha prane,por sot si gjithmon pa fat...

e darka me zuri keshtu...

8 Re: Ditari i Ndjenjave... prej Wed 03 Jun 2009, 10:03

Esmi

avatar
member
member
♥️-BarbieKissie-ღ♥️ shkruajti:i dashur ditar sot u zgjova keshtu:

MEngjeset na gjenin bashke,aty te mbeshtjelle me nje carcaf te bardhe te dy,kokat tona te bashkuara,e syte te fiksuar pas njeri tjetrit...por ishe vec ne endrrat e mia te shumta ne ditet e ndryshme qe kalonin...Sa platonike e kam krijuar jeten,megjithese ndihem jo e penduar prape pendohem per gjithe dhimbjen qe ndjej ne shpirt...Ku te jete valle ai tani?Cfare po ben?Mos ndoshta po me mendon njesoj si une?
E cuditshme !U mundova sot ti bija telefonit po fati si i ashper qe eshte me mua e te nuk na ndihmoi te flisnim pak bashk...Duhemi aq shume,saqe shpresojm qe nje dite do te jemi te lumtur si shumica e duarve qe bashkohen neper trotuaret e rruges qe valezojne ne ajer te gezuara...Ehhh sa kam qare sonte!Jo per gje por aty ketu por po mendoj se po humb vetveten time mes ketyre diteve qe kalojne kaq te deshperuara monotone.Sot,eh sot kisha aq deshire ti degjoja zerin,kisha aq deshire ta kisha prane,por sot si gjithmon pa fat...

e darka me zuri keshtu...
Crying or Very sad Sad Sad Sad sh e bukur

9 Re: Ditari i Ndjenjave... prej Wed 03 Jun 2009, 16:51

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

avatar
Administrator
Administrator
I dashur ditar...
Sot me qan zemra,me duket sikur dikujt i kane thene ndonje fjale te shemtuar...sot kisha me shume nevoje se kurre per dike,e prape se kisha...Sonte me qahet me shume...me lote te thate po te lag e ty fletet...sonte qan edhe hena bashke me mua po e shoh sesi i perplas pikat e shiut mbi xhama...sot me kane lenduar shume,me ofenduan shume...prape u ngrita u largova nga ai ambjent...sot e ndjeva veten te shkateruar... Sot po qan e ti bashke me mua,sonte mu kujtua nje njeri i shtrenjte qe ka ikur...sot me preken aty ku nuk duhet...I dashur ditar...Sonte nuk doja te shkruaja siper fleteve te tua por te isha nen ngrohtesine e syve te dikujt...qe ndonjehere me keshillojne e me kuptojne me mire se kushdo...Sonte nuk doja te shkaravitja tek ty lotet e mij qe te njollosin e te bejne cope por do doja te mi thante nje dore duke i fshire...Sot e ndjej sikur me ka harruar dikush...sikur po ndodh dicka...sikur ditet e se ardhmes do kalojne keq e me keq...sot po mallkoj veten time me keq se kurre...sot bekoj nje dashuri...i dashur ditar...sot ndihem cuditshem...sot dua te shkoj prane zotit...sot dua ti lutem zotit...sot dua te shoh dike qe nga qielli ta dij qe eshte mire...sot jam tmeresisht pa fuqi... Sad
nuk shkruaj dot me....

10 Re: Ditari i Ndjenjave... prej Thu 08 Dec 2011, 06:29

jetmira

avatar
member
member
Eshte dite me shi.....
Gjithshka e ndaluar,c'dokush ne hall te vet,ndersa une lotoj per ty i dashur.Une te dua me shpirt por ti nuk pyet per dashurine time.
Ti kur kalon para meje dhe nuk me buzeqesh,por nje shikim serioz dhe me ben qe te gerryem me shume nga sa jam.
Un dua te qendroj prane teje te te shpreh dashurine,te dhuroj puthje,te te ledhatoj,te bej gjithshka qe me thua ti,te te dua pa kufi.
Ndoshta edhe ti vuan sikur une,por une vuaj edhe me shume.Te mendoj ne c'do sek,edhe naten te shoh ne enderra.,
Jam e sigurt se te lendohesh eshte gabim,por jo kur behet fjale per ty o shpirti im.
Mos u trishto nese me sheh te trishtuar,apo kur eci rrugeve duke lotuar.Shpresoj qe ne te ardhmen te gjej lumturi,edhe mos te trishtohem aq shume.Ndjenjat e mia,askush nuk i kupton madje te gjithe me lendojne se ti nuk je djali qe ben me mua,qe ti nuk je ashtu sic dukesh.
Dashurine une nuk e kuptoj,por edhe nese kam lot ne sy,
vuaj se te dua vetem ty.
Ty NERTIL,vetem ty.

Sponsored content


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi