Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

Horoskopi 2012 parashikimi per meshkujt

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Horoskopi 2012 parashikimi per meshkujt prej Tue 24 Apr 2012, 23:38

jetmira

jetmira
member
member
omë, 29 dhjetor, NOA - Për të gjithë ju meshkuj. Ja çfarë parashikon Horoskopi 2012. Gjithçka për dashurinë, punën, shëndetin, shoqëruar edhe me kërkesat e duhura për një vit sa më të mbarë ...DASHI

(21 mars-20 prill)

Viti 2012 do të jetë një vit i vetë-motivimit të jashtëzakonshëm për meshkujt e kësaj shenje. Aspektet e Uranit dhe Jupiterit në kombinim me shenjën tuaj do të sjellin në lidhje me kursin e jetës tuaj, marrëdhënie ekstra, ku pozicioni juaj në drejtim të tyre, është e pathyeshëm. Ju nuk do të jenë të pasuksesshëm, q ëtë ndjeni nevojën e ndonjë ndihme. Pa dyshim, ju do të jeni jashtë rrezikut. Pra, në fund të këtij viti për shenjën e Dashit, gjithçka duket se do të jetë e mirë.Puna
Imagjinata juaj do të jetë një nga pasuritë tuaja më të madh, do të thotë se ju do të gjeni disa lajme të mira rreth punës në vitin 2012. Ju do të jeni në gjendje të vendosni me një korrektësi të tmerrshme nevojat për bashkëbiseduesit tuaj dhe për t'i bërë ato përputhen me tuajat. Konsultimet janë të veçanta, dhe mund të arrini qëllimin tuaj absolutisht, edhe pse nga pamja e jashtme ju shkoni larg në kundërpeshë ndaj bashkëbiseduesve tuaj. Faktet, realitetet, provat do të rrotullohen rreth arritjeve tuaja në këto konsultime.Paraja
Ju do të përpiqeni gjatë vitit 2012 për të gjetur mënyrën për ta bërë ekstra biznesin tuaj dhe llogarinë tuaj financiare, për ta pasuruar me gjëra pozitive dhe kjo do të ndodhë. Ju gjithsesi, mbani armët gati për të bërë një goditje në jetën tuaj. Mendoni dy herë para se të mendoni se gjithçka u shkoi keq.DEMI

(21 prill-21 maj)Horoskopi i vitit 2012, parashikon për meshkujt e Demit se butësia e jetës do të përputhet me një nevojë të përpjekjeve nga ana e tyre për të vazhduar para rrugën e nisur gjatë vitit që ata janë duke mbyllur. Ju do të ndjeni se si po rritet krijimtaria tuaj, dhe ajo nuk do të jetë një iluzion.

Puna
Për meshkujt e Demit, muajt e vitit të ardhshëm duket se nuk do të jenë aspak të lehtë në aspektin e punës. E kjo, pasi ata do të duhet të punojnë dy herë në mënyrë më të vështirë, sidomos kjo në fillim të vitit.

Paraja

E megjithëse në kushtet e një ritmi të shtuar të punës, meshkujt e Demit duhet të dinë se gjatë vitit të ardhshëm do të kenë më shumë para në dispozicion të tyre. Kjo tregon se financat e tyre janë parë favorizuar, me një harmoni të fortë.BINJAKËT

(22 maj-21 qershor)
Konfigurimin astral i vitit 2012 do t’ju mundësojë kurorën e përpjekjeve tuaja nisur vitin e kaluar, në fushën e e relacioneve. Kjo do të ketë efekte në shumë rrethana. Në të vërtetë, impulset e Urani, shoqëruar nga Marsi dhe Dielli do të lehtësojnë ndjeshëm shkëmbimet tuaja dhe qartësinë. Zgjedhje të reja bëhen të mundshme dhe ato janë kthyer spontanisht në drejtim të zhvillimeve që do t’ju sjellin më afër objektivave tuaja. Rruga juaj personale shihet në 2012-n më e lehtësuar nga rrethimet e dikurshme.Puna
Stabiliteti i lidhjeve tuaja emocionale do të jetë një nga prioritetet tuaja absolute, këtë vit. Urani me efektet e tij, do të mbështesë përpjekjet tuaja në drejtim të një shprehje të thellë në dashuri. Për më tepër, ndryshimet që ju keni ngritur, kanë nisur të japin frutat e tyre. Klima e përgjithshme pozitive do të shfaqen që në fillim të vitit. Reagimet tuaja spontane do të jetë i pasur me emocione.
Paraja
E gjithë kjo është e lidhur me ligjshmërinë, nënshkrimet zyrtare dhe të rëndësishme, janë sidomos shitjet, mjaft të rekomanduara për vitin e ardhshëm. Ato janë të favorizuara sidomos gjatë muajit qershor, mars dhe tetor 2012.GAFORRJA

(22 qershor-22 korrik)
Ju do të jetoni impulset planetare, të cilat do të lejojnë që në mënyrë të përgjithshme, vitin e ardhshëm të gjeni më shumë butësi. Më shumë raste të kohës së lirë. Kjo sjell një qetësi në rritje për ju e në këtë mënyrë një energji më të madhe morale për të kapur rrethanat me një ndjenjë të padiskutueshëm e të nuhaturit, yje të mundshëm lirimin ju këtë vit të konsideratave material të caktuar, i cili lë fushën e lirë të bëjë më shumë humaniste për ju.

Dashuria
Ju shkruani nga dera e madhe në fushën e Eros, këtë vit. Impulset e Urani, e kombinuar me ato të Marsit dhe Venusit vijnë për ta shpejtuar jetën tuaj të dashurisë, të cilat do të korrespondojnë me një transformim total. Nuk është zbulimi në perspektivë, pa marrë parasysh vendndodhjen tuaj të tanishme. Natyra juaj e rezervuar do të lërë hapësirë ​​për një pohim më të madhe të veten, me guxim më shumë dhe shprehje të natyrës themelore tuaj sentimentale. Nismat tuaja japin rezultate me shume se praktika, ky është momenti për të shprehur ndjenjat tuaja, për të ekspozuar projektet tuaja të çiftit, për fillimin e dialogut që do të mundësojë që të dini më mirë partnerin tuaj.LUANI

(23 korrik-22 gusht)

Ngjarjet do të lidhen në mënyrë të natyrshme për sytë tuaj, këtë vit. Aspektet planetare të cilat mbretërojnë në sektorin tuaj të lehtësuar të lidhjeve të jetës, do të paraqesin më produktivite idetë thelbësore për projektet tuaja. Vetëm Saturni hedh një hije mbi realizmin e thellë që mund t’ju japë momente keqardhje personave melankolikë. Por përtej këtij fenomeni, ju do të keni shumë raste për t’u kënaqur nga efektet pozitive të realizmit tuaj, e kjo ju ndihmon për të siguruar mbështetjen tuaj me efektivitet.

Puna
Në të vërtetë, aspektet e divergjencave të Plutonit dhe Marsit, nxjerrin në pah pikat tuaja të dobëta dhe ato të njerëzve të caktuar të rrethit tuaj profesional. Fillimisht, ju do ta shihni veten tuaj në bregore me atë që duket t’ju jetë bërë gabim pas vendimeve në emër të kolegëve tuaj. Por me përpjekjet e të kuptuarit, ju do të kuptoni se në fund të fundit, se këta njerëz mund edhe t’ju ndihmojnë.
Marrëdhëniet
Jeta juaj e dashurisë në vitin 2012 do të zbutet në mënyrë të konsiderueshme. Në të vërtetë, ju spontanisht do ta dëgjoni këtë nga të tjerët, por edhe vetë do ta kuptoni se kur çdo gjë do të jetë plotësisht në vendin e saj. Ju shkoni në detajet e ndjeshmërisë së partnerit tuaj me lehtësi. Kjo shpjegohet dhe nga fakti se ju tregoni shumë ndjeshmëri ndaj tij. Ndikimet e kombinuara të Plutonit dhe Marsit, do të shkaktojnë situata të cilat do të jenë shumë e dobishme për të krijuar një klimë të marrëveshjes dhe të diplomacisë së vërtetë harmonie në çift.VIRGJËRESHA

(23 gusht-22 shtator)Gjatë vitit të ardhshëm, ju do të afirmoni vlerat tuaja në mënyrë të qartë, përmes akteve konkrete dhe të dukshme për të gjithë. Ju do të keni ende këtë vit frymëzimin e duhur në këtë drejtim. Projekte të reja vijnë, bisedat dhe kontaktet pasurojini në vitin 2012, pasi izolimi nuk vlen asgjë, ai vetëm ju pengon. Në këtë aspekt, viti i ri do të paraqesë shanse të mëdha mbi marrdhëniet me të tjerët.Puna
Ju do të nisni të ndjeni kënaqësi tek shihni të materializuara frytet e përpjekjeve tuaja të kalojnë në formën e një promovimi përmes rritjes dhe ndryshimit të statusit tuaj. Në një mënyrë të përgjithshme, ju do ta keni më të lehtë t’i prekni gjërat. Cilido qoftë profesioni juaj, presim që të keni më shumë shkëmbime me më shumë njerëz të tjerë dhe në të njëjtën kohë një ri-orientim të ri.Paraja
Një njohuri më e madhe e asaj që zgjohet, ndikon te ju gjatë vitit të ardhshëm, por edhe në personalitetin tuaj, për të gjetur llojet e situatave që korrespondojnë me të vërtetë me ju. Ju do të më jeni më aktivë në kërkimin e ngjyrës tuaj sentimentale. Do t’i largoni momentet tuaja të vetmisë. Urani ju shtyn me këto analiza, do t'ju lejojë për të shmangur në të ardhmen gabimet e kaluara në sjelljen tuaj. Ju do të bëni gjithsesi një kthim në të kaluarën, për t’u ballafaquar me arritjet tuaja sentimentale do të vijnë. Duke shikuar në gabimet tuaja do të mësojnë se si të hiqni nga tendencat që ju dëmtojnë harmoninë e një marrëdhënieje.

PESHORJA

(23 shtator-22 tetor)Gjatë vitit 2012, ju do të afirmoni vlerat tuaja në mënyrë të qartë, përmes aktesh konkrete dhe të dukshme për të gjithë. Ju nuk e keni ende këtë vit frymëzimin në këtë drejtim. Projekte të reja vijnë, ndërgjegjja bëhet edhe më e lehtë dhe bisedat me persona të rinj, do t'ju mësojnë shumë nga të gjitha fushat. Mos lini asnjë nga kontaktet tuaja në vitin 2012, izolimi nuk vlen asgjë.

Puna
Ju do të jeni të kënaqur të shihni materializimin e fryteve dhe përpjekjeve tuaja, që të kalojnë në formën e një promovimi, rritje dhe ndryshimi statusi. Objektet janë të paralajmëruara, dhe njohja është me të vërtetë shumë e afërt me ju. Megjithatë, ju do të keni për të përfunduar detajet. Cilido qoftë profesioni juaj, do të keni gjatë vitit 2012 më shumë shkëmbime me të tjerët dhe ri-orientim të veprimeve tuaja, në mënyrën tuaj duke punuar drejt objektivave të reja.

Dashuria
Një njohuri më e madhe e asaj që zgjohet tek ju, do të mundësojë të kuptoni më mirë se cili partner, i cilit personalitetit dhe cilat lloje të situatave korrespondojnë me ju me të vërtetë. Urani ju shtyn me këto analiza, dhe do t'ju lejojë për të shmangur në të ardhmen gabimet me peshë në sjelljen tuaj. Ju do të bëni kthim në të kaluarën, të favorshme këto me arritjet tuaja sentimentale që do të vijnë gjatë 2012-s.

AKREPI

(23 tetor-22 nëntor)Gjithçka që do ju vijë në rrugën tuaj, gjatë vitit tjetër, do të duhet ta meritoni. Kjo është edhe deviza e vitit 2012 për meshkujt e akrepit, të cilët gjatë muajve të tij do të duhet të bëjnë përpjekje të forta për të mundësuar arritjen e qëllimeve të tyre. Vështirësi, por në fund, edhe sadisfaksion kur gjërat do të shkojnë drejt përmbushjes.Puna

Horoskopi 2012 tregon për meshkujt akrepë se puna gjatë këtij viti do të jetë ideale për të ndërmarrë iniciativa të forta. Gjithçka do të ndodhë në jetën tuaj profesionale, ka për të qenë pjesë e meritës dhe aspak e fatit siç mund të mendohet. Çka do të thotë se akrepët duhet të përveshin mëngët dhe të ecin para, pa pritur ndihmën e askujt më.Marrëdhëniet
Horoskopi 2012 lidhur me marrëdhëniet në çift për meshkujt e Akrepit tregon se ata duhet të bëjnë të gjitha përpjekjet për të ruajtur atë që kanë arritur në to, gjatë muajve të këtij viti që po mbyllet. Situatë e ngurtë, sidomos gjatë 4 muajve të parë të vitit të ardhshëm. Por gjërat duket se do të hapen më vonë, me kalimin e muajve të tjerë.SHIGJETARI

(23 nëntor-21 dhjetor)Horoskopi 2012 për meshkujt e Shigjetarit, tregon se gjatë këtij viti do të mundësohet mbërritja e një drite të re në rrugën tuaj, e cila kishte munguar prej dy vjetësh. Pas një periudhe të tillë të errët, e cila ju ka mbajtur larg arritjes së qëllimeve tuaja, duket se viti i ardhshëm nis me hapjen e rrugës që të çon drejt tyre. Duke u bindur edhe më tepër sa vlen shprehja “I duruari, i fituari”...

Puna
Horoskopi 2012 tregon se në lidhje me punën, ju duhet që të krijoni më shumë optimizëm rreth jush, për të dhënë një frymë të dytë për jetën tuaj të përditshme e cila papritur, do të shfaqet tepër e ngushtë për ju.

Paraja

Horoskopi 2012 para tregon se Fati do të vijë në momentin e duhur. Me të gjitha lehtësitë për të lehtësuar jetën tuaj, në shumë detaje. Të gjitha këto, mund të lehtësojnë rrugën tuaj drejt sukseseve të cilat i keni patur deri tani në zbritje, në veçanti me planin financiar.BRICJAPI

(22 dhjetor-20 janar)Do të jeni përgjatë gjithë vitit të ardhshëm, nën një impuls planetar të dukshëm, të cilët do ju përndjekin gjatë gjithë ditëve të tij. Kjo do ju bëjë që të gjeni më shumë ndryshueshmëri dhe dritë në jetën tuaj. Më shumë mundësi për zbavitje dhe njohje njerëzish të rinj. Që të gjitha, të shoqëruara me një energji të lartë morali dhe një sens i së mirës që do kundërmojë shumë rreth jush në vitin e ardhshëm. E gjithë kjo atmosferë, do ju ndihmojë për një vit shumë të mbarë.Dashuria
Në vitin 2012, meshkujt e Bricjapit, do të hyjnë përmes derës së madhe të Erosit. Ndërsa impulset e Uranit, të kombinuara me ato të Marsit dhe Venusit, do të ndriçojnë dhe do ta bëjnë akoma më tërheqëse jetën tuaj. Gjithçka më pas, do të korrespondojë me një transformim total. Do të gjeni femrën e duhur, shpirtin tuaj binjak, me të cilën pse jo, do të mendoni deri edhe martesë.Puna

Eshtë një sektor i cili gjithashtu do të njohë një ecuri të shpejtë gjatë vitit të ardhshëm, duke premtuar më shumë fat dhe të ardhura se gjatë vitit që u mbyll. Të gjithë do të jenë të përqendruar në hapjen e një biznesi të ri, i cili gjithashtu do të fugurojë i suksesshëm nëse e merrni përsipër. Fati do të jetë me ju, mjafton vetëm që ta ndiqni ...UJORI

(21 janar-19 shkurt)Viti 2012 për meshkujt ujorë do të jetë kryesisht i mbarë për çështjet profesionale dhe ato të menaxhimit. Papritur, do ta keni në dorë fatin e jetës suaj, si kurrë ndonjëherë. E kjo, falë asaj që keni arritur të ndërtoni deri tani. Vetëm se deri tani nuk ka qenë faza e konkluzioneve, ndësra me nisjen e vitit të ardhshëm, gjithçka do të nisë të shfaqë rezultatet e para pozitive.Puna

Dielli, Neptuni and Urani do të jenë drejtuesit e rrugës suaj përgjatë këtij viti që po troket. Ata do ju tregojnë rrugën e duhur për të mos përsëritur gabimet e deritanishme në jetën tuaj profesionale. Duke u kthyer kështu në një menaxhues të mirë të vetes suaj, gjë që nuk e keni patur fatin ta bëni ndonjëherë, e kjo për shkak të rrethanave.Dashuria

Saturini do ju prijë drejt një marrdhënie të fortë me seksin tjetër, gjë që do ju lejojë ta njihni më mirë atë dhe të mendoni ndryshe rreth tij. Në këtë aspekt, ju do të njihni edhe më mirë veten tuaj, prandaj është shumë e mundshme që gjatë vitit të ardhshëm të ndërmerrni hapa që s’i kishit marrë deri më sot, si martesë apo bashkëjetesë me pjesën tjetër të zemrës suaj.

PESHQIT

(20 shkurt-20 mars)Horoskopi 2012 do të shfaqë konkretizimin e asaj që ju keni imagjinuar dhe me jetën e vërtetë. Pra, në njëfarë mënyre, situata kur ëndrrat do të kthehen në realitet. Kur çdo gjë që keni dëshiruar do të kthehet në personalizimin tuaj dhe konkretizimin e gjërave që ju kanë munguar deri më tani.Puna

Viti 2012 do të kurorëzojë gjithë projektet tuaja, ato për të cilat keni punuar deri tani. Gjë që do të duket të jetë më konkrete, gjatë pjesës së dytë të vitit të ardhshëm. Një përpjekje e nisur që sivjet gjithsesi, për një sipërmarrje duket se do të mbetet ende në dilemë gjatë vitit të ardhshëm, duke pritur ndoshta vitin 2013 për realizimin e saj.Dashuria

Më shumë fat në marrdhëniet ndërpersonale, por duhet të dini që për ta merituar atë, duhet të jeni pak edhe nga vetja juaj. Mos u mjaftoni vetëm me vetëkënaqsinë tuaj dhe proteksionizmin që synoni ndaj seksit të kundërt, por përpiquni t’i jepni edhe atij hapësirat e duhura, që ai të përfitojë më shumë sa të jetë e mundur për të shfaqur veten e tij. Vetëm kështu do ta bëni të funksionojë lidhjen tuaj/.


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi