Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

Thonjte : Tonalitet e reja te 2009

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Thonjte : Tonalitet e reja te 2009 prej Wed 22 Apr 2009, 16:22

factoяi-(Admin)

factoяi-(Admin)
Administrator
Administrator
http://www.shqiperia.com/fotoshqip/1237286711-Thonjte.jpg
Duke qene se ndryshimi i stines po afron le ta presim me nje manikyr mahnites!
Duke qene se ndryshimi i stines po afron le ta presim me nje manikyr mahnites! Cilat do te jene ngjyrat e modes 2009? Do te jete e kuqja klasike per nje femer fatale? Apo e kuqja romantike? E tejdukshmja? French?

Habituni tani me pergjigjen

Per vete faktin se kete vere pervec se duhet te ambientohemi me make up qe anon nga ngjyra pink dhe me veshjen me ngjyra violet dhe blu; thonjte do na duhet ti bejme me te erret ose dark sic thuhet ndryshe. Mendoni qe manikyri i Chanel i koleksionit pranvere vere 2009 quhet hakmarrje ndaj violetes. Per me teper duke pare suksesin qe pati e bluja dhe e zeza e stines se kaluar tendencat edhe kete stine do te anojne nga ngjyrate erreta.

Pra vere me ngjyra te erreta por per ata qe i kane qejf ngjyrat neper parfumeri eshte duke u perhapur nje tendence tjeter. Behet fjale per ngjyrat fluo, qe do te pushtojne tregun e kozmetikeve, sidomos me nuancat bojeqielli dhe jeshile. Sephora propozon nje bojeqielli 'pufo' qe do te mbizoteroje tek ata qe e kane lekuren ngjyre te pak te erret.
Me keto ngjyra si ato te thellat ashtu edhe ato te errtat duart nuk do te mbesin te pa veshtruara. Aq sa edhe versioni klasik french me henen e bardhe eshte i superueshem nga kjo tendence : rruge te hapur tani french-it ngjyre floriri, te zeze, violet, jeshile.
Ne fund per te gjithe ata qe e duan stilin klasik mos u merakosni, se shtepit kozmetike kane menduar edhe per ju duke hedhur manikyre te rinj. Givenchy propozon dy lloj manikyresh: roze e ndezur dhe e kuqe flakeruese.


Po si mund ti perdorim keto ngjyra kaq te ndezura? Nese jeni me te shpejt por doni nje rezultat mbreslenes kaloni nje here nje shtrese manikyri dhe e lini qe te thahet per nje minut, me pas kaloni edhe nje furce tjeter kesaj here me me shume manikyre dhe lereni te thahet per te pakten 5minuta. Nqs keni me shume kohe ne dispozicion perpara se te beni keto hapa i bini me nje manikyre te tejdukshem gje qe do te ndikoje qe ngjyra te jete me rezistente.

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi