Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

Letersia(ditari i ndjenjave te mia).

Shko tek faqja : Previous  1, 2

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 2 e 2]

26 Re: Letersia(ditari i ndjenjave te mia). prej Sat 23 Jun 2012, 23:32

jetmira

jetmira
member
member
KUSH ME PARAGJYKON MUA

SA KEQ ME VJEN PER DISA NJEREZ QE JAN TE PAPUN TE SHKRETET E SKAN ME CA TE MERREN DO DETYROHEN TE MARRIN TE TJERET NEPER GOJE;E KAM FJALEN PER DO GOCA NE LAGJEN TIME;SIPAS TYRE UN QENKA GOCA ME E DEGJENERUME E QYTETIT;NUK KAN CTE BEJN ME FJAL DO MERREN TE SHKRETET;ULEN TEK SHKALLET E PALLATIT DHE FLASIN NE VESH SI SHUSHUNJAT PER MUA;NUK JAN GANGSTERE SE PO TE JEN VIJH E MA THOJN TE VERTETEN NE SY;JO MBRAPA SHPINE SI LEGENE;VAJ HALLI KUR SHKON IMAGJINATA E TYRE UN TAKOJ CUNIN E XHAXHIT QE KISHA MBI 3 VITE QE SE KISHA PAR I HIDHEM NE QAF SE ME KISHTE MARR MALLI PER TE;GOCA E HUJ SHKON E MA BEN PER DASHNOR;CA JAN MOR KTO ROB KSHU;NJE SHAKA TE BESH TA MARRIN PER TERS;RUJE GOCEN I THON MAMIT SE AJO PO DEL DURSH;NUK SHOFIN KURVAT QE KAN TEK DERA POR PARAGJYKOJN;OSE DAL E LUJ FUTBOL ME CUNAT E LAGJES;KUKUKU KU KE PA ME LOZ GOCA FUTBOLL;CA JAN MOR KTO NJEREZ KSHU;PER JETEN TIME DO PYES UN;SE VRAS MENDJEN THJESHT SHOH JETEN TIME ATA TE FLASIN SA TE DUAN SE SME INTERESON ASNJERA....KOT NUK THOT QE QENI QE LEH NUK KAFSHON;NCNCNCNC NUK BEHET JETA ME TILL NJEREZISH...

27 Re: Letersia(ditari i ndjenjave te mia). prej Sat 23 Jun 2012, 23:32

jetmira

jetmira
member
member
PERFUNDIMISHT JAM E POSHTER......

SA KAM NDRYSHU PER ZOTEN;E AS VET SE KUPTOJ ARSYEN.KJO NGJARJE KA NDOSH PARA CA VITESH.SHKOVA NE FSHAT E SKISHA CA ME BO;MORA NJE PAL TUTA TE CUNIT TE XHAXHIT,NJE TRIKO TE GJER TE TIJ,MEQE FLOKET I KISHA TE SHKURTRA SE KISHA ASPAK PROBLEM QE NGJAJA SI DJAL;NEJSE ATY ISHIN CUNAT TU LUJT FUTBOLL,MEQE UN JAM ASE NE FUTBOLL THASH TE LUAJA EDHE UN ME TO;NE FILLIM NUK ME PRANUAN POR ME PAS SHTIN EDHE NJEHER NGA FILLIMI SE ME KE TE BIJA NE LOJ;NEJSE TE GJITH MU PREZANTUANJ,ME PYETEN SESI QUHESHA;NJERI NGA ATO PER TE ME MBULUAR THA QUHET TIL.KY CUNI KETU QUHET TIL;NEJSE SHYQYR TEK ME SHPETOI AI;SE PER MOMENTIN ASNJE FJAL SPO ME BINTE NE MENDJE;ATY PRAN KALOI NJE GOC;POR E AJO DEBILE SE KUPTOI SE ISHA GOC POR MENDOI SE ISHA CUN DHE MU AFRUA.AFER MEJE ISHTE ULUR NEXHATI(NJONI I URTE I SHKRETI)NEJSE AJO ISHTE ME NJE MINIFUND TE SHKURTER;UN DOJA TA LARGOJA SE ME HUTOI;I THASH NEXHATIT DIL TI KETU E TE ULEM UN ATY;AI I DREJT U UL ATY;AJO GOCA U NGRIT NE AT MOMENT MIREPO UN SI HAROME I FUTA DURT E U ULA SERISH NE VEND;U NGRIT NEXHATI NE ATE MOMENT AJO U KTHYE DHE IA KERCITI NJE 5-SHE TURINJVE I POSHTER,I PAEDUKAT TE ME FUSESH TI DUART MUA;AI U KUQ NDERSA MU THASH SE ME RAN DHEMBET NE TOK;AI U KUQQQQQ TE NESERMEN I DOLA ASAJ I PROPOZOVA(SKISHA CA ME BO,DOSHA ME KALU KOHEN)AJO I THOT TE VELLAIT;E UN I THEM TE VELLAIT;O I DASHUR KUNAT GEZOHEM QE TE NJOH......AAHAHAAAHAHHA JAM E POOSHTER ...

28 Re: Letersia(ditari i ndjenjave te mia). prej Sat 23 Jun 2012, 23:33

jetmira

jetmira
member
member
Lamtumire dashuria ime e pamundur....

Eshte hera e fundit qe do qaj per dashurin,esht hera e fundit qe dcderdh lot per nje djal;esht hera e fundit qe do shkruaj poezi;Esht hera e fundit qe do mendoj per diker,esht hera e fundit qe ta permend emrin tend.U njohem nepermjet chatit,dhe nepermjet chatit u ndame.Teksa po rrija ne chat,me vijn 3 pikpyetjhe nga ai;edhe ia nisme muhabetit;ai iswhte nga i njejti qytet me mua;ishte edhe me i gjat,edhe pak me i madh se un ne moshe;e pyeta nese me njihte me tha po;e pyeta nese e njihja me tha po;nrejse diten e pare sme tregoi gje;por me kalimin e diteve filluam te hynim ne muhabet me njer-tjetrin;saqe prisja me paduri te mbaroja mesimet,qe te futesha ne chat e te flisja me te;un e kuptova qe ne fillim se kush ishte;e dija se qe ne muhabet i dhash hall qe iushte ai vetem ai;nejse i tregoja se cfare beja,me tregonte se cfare bente;dashuria ime e pamundur i fillon emri me shkreonjen N....e kuptova se kush ishte;sepse sa hewre qe dilja un ai pas mejhe vinte,me shihte e mbante cigaren ne dore;dhe fillonte e mendonte;sa her kaloja nga lagja e tij,dilte ne dritare e me shikonte;madje shu her sillej edhe si budalla;siesi te binte ne syrin tgim;nje dit isha e merzitur dhe i tregova arsyen sepse isha;ai me tha;A shkojm ne te dy si burre e si grua?te dy jemi te bukur,jemi te mir dhe jemi ber pwer njeri-0tjetrin;un qesha dhe te thash nuk i dihet jetes,nuk i dihet fatit;nje dit me thon se ti kishe kryer marredhenie te pambrojtura me nje moshataren time,edhe ajo priste nje femij nga ty;o zot desh me ra te fiket,ndjeva nje shtrengfim ne shpirt,dhe thash tashi te humba me te vertete;por te pakten ti nuk e mohove,u tregove i sinqerte dhe me the se ashtu ishte e verteta;fillova te qaja,te nesermen kalova nga shkolla,un isha me stytr mbushur me lot ;nuk po e kuptoja se ku po shkoja saqe deh me shtypi edhe makina;me fal qe lotet si ndaloj dot;vet me the nuk te jap dot lamtumire,por jam i detyruar te martohem me te per hir te femijes;ta dish se gjithmon ne zemren time do jesh vec ti;te dua me the;e u mundove te afroheshe;poor un te thash me lot ne sy;edhe nese ti nuk don at gocen te lutem harrome edhe qendro per hir te femijes me te;nuk dua te hyj ne mesin tuaj;po un te dua ty dhe jo atelme fal dashuria ime e pamundur jetofsh i lumtur me te;kushtuar cunit me te bukur te planetit(Nertil Hysa);lamtumire dashuri e pamundur

29 Re: Letersia(ditari i ndjenjave te mia). prej Sat 23 Jun 2012, 23:34

jetmira

jetmira
member
member
Armika me ndihmoi te gjeja qetesin ne shpirt...

Sa ironike esht jeta,kujt ia merrte mendja se ajo do me ndihmonte te bkaloja stressin e humbjes se madhe ne dashuri.Poi ecja,isha ulur ne nje stol aty ne lulishte;dhe po pija cigare duke e shoqeruar me lot qe me pikonin pa ndalim ne faqe;ajo kalon ,me sheh dhe vjen e me merr cigaren nga dora,me fshin lotet ne faqe dhe ulet perprara meje duke me ngushelluar me fjalet e saj;un i thash ti cke,te behet qefi qe me sheh teksa qajhe e sheh qe te gjith djemte jan njellloj,e sheh qe te gjith jan mashtruesa,e ti qe thua se ka edhe cuna te mir;te gjith legena jan;ajo me vuri doren ne qafe afroi ballin e saj tek koka ime dhe tha;qaj,shfryhu se lotet te bejn per mire,teksa po me thoshte keto fjal,edhe asaj i pikonin lotet ne faqe;me puthi ne faqe e u afrua te rrinte me mua;nga stressi vetem qaja edhe pij duhjan;ndersa ajo rrinte me veshtronte,nisi te kendonte nje kenge melankolike,per te shoqeruar dhimbjen e shpirtit;me pas u ngrittem dhe u nisem per te ecur ne nje vend me te qete;rruges njerezit me shihnin te habitur;pasi isha enjtur ne faqe edhe nga syte;detyrohesha te ecja me koken ulur;ajo me ndihmoi per ta kaluar ket gje;duke me dhen kurajo,duke me dhen force per te vazhduar jeten dhe per te gjetur dhimbjen ne shpirt;e falenderoj nga njera an;i jam mirenjohese nga njera ane..

Sponsored content


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 2 e 2]

Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi