Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

Grammy Awards, Beyonce hyn ne histori

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Grammy Awards, Beyonce hyn ne histori prej Mon 01 Feb 2010, 13:09

Adela

Adela
Administrator
Administrator

Beyonce eshte shpallur mbreteresha e mbremjes gjate ceremonise se ndarjes se cmimeve Grammy, ose sic quhen ndryshe, Oscar-et e muzikes.

Ne skenen e “Staples Center” te Los Angeles, kengetarja amerikane eshte e para qe arrin te marre 6 cmime, mes te cileve edhe ate te artistit me te mire te vitit.

Protagoniste te mbremjes kane qene dhe Lady Gaga e Elton John, te cilet kane duetuar ne hapje te spektaklit. Mbremja kulmoi me kujtimin n ender te Michael Jackson ku Celine Dion, Carrie Underwood, Jennifer Hudson, Smokey Robinson dhe Usher kane folur per ish mbretin e pop-it. Cmimin per diskun me te mire te vitit e fitoi banda “Kings of Leon”.

Sukses edhe per Taylor Swift, e cila arriti te marre 4 cmime Grammy. Grupi “The Zac Brown Band” ka marre cmimin si banda me e mire e artisteve te rinj.

2 Re: Grammy Awards, Beyonce hyn ne histori prej Wed 07 Dec 2011, 22:38

jetmira

jetmira
member
member
Eshte bere e njohur dhe shohim edhe nga menyra sesi eshte veshur,pastaj ka edhe talent.

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi