Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

horoskopi 2010

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 horoskopi 2010 prej Sun 31 Jan 2010, 12:01

Adela

Adela
Administrator
Administrator
shenja
Akrepi 2010
pershkrimi
Karriera - Parashikohen financa te mire per akrepet. Perqendrohuni ne projektet tuaja qqe keni ndermend te investoni. Besojini intuites tuaj dhe ndiqni enderrat tuaja. Mos u influenconi nga gjykimi i te tjereve dhe lejoni punedhenesit tju japin nje dore ne planet tuaja me keshillat e tyre. Ndonje bashkepunetor mund te mundohet te marre kredi per punen tuaj, por ju mos dilni ne perfundime te nxituara pa pasur te gjitha informacionet e nevojshme ne dore. Tregoni sensibilitet ne tranzakcionet financjare. Mos u angazhoni ne biznese te rezikshme.

Dashuria - Horoskopi parashikon nje jete sentimentale interesante per akrepat. Parteneri juaj do te ket nevoje per vemendje speciale nga ana juaj. Jepini mbeshtetje te pakushtezuar bashkeshortit apo bashkeshortes tuaj. Kini kujdes ne gjysmen e dyte te vitit pasi mund te perplaseni me gjera negative.

Familja - Jeta familjare do te jete me prosperitet. Do te keni fame dhe reputacion te mire ne rrethin shoqeror. Ekskursione, apo aktivitete sportive jashte shtepise do tju mbajne aktiv. Do te keni nje sukses te garantuar ne fushen akademike qe do tju siguroje nje te ardhme te mire. Kini kujdes me ngitjen e makines pasi mund te pesoni demtime te vogla. Probleme shendetsore, keshilla proderore, investime dhe edukacioni do te jene temat qe krysojne vitin 2009.
shenja
Binjaket 2010
pershkrimi
Karriera - Horoskopi parashikon per binjaket aftesine per te ngritur suksesin e biznesit dhe poziten financiare kete vit. Rritje impresionante monetare qe do tju stabilizojne ekonomikisht dhe qe do te pasurojne mjaft llogarine tuaj bankare. Performanca juaj e shkelqyer dhe strategjia ne pune do tju ndihmojne te hyni ne listen e preferuar te shefit tuaj qe mund te pasohet me rritje rroge apo detyre. Bisnesmenet e rinje do te vazhdojne te kene sukses gjat gjithe vitit.

Dashuria - Per binjaket e martuar parashikohet te ndjejne monotoni ne martesen e tyre. Koha perfekte eshte per beqaret per te te filluar lidhje te reja. Lidhja martesore do te vijoje ne permiresim dhe do te merrni dashuri te pakushtezuar nga bashkeshorti apo bashkeshortja juaj. Ne pergjithesi parashikohet nje vit i mire ne jeten sentimentale.

Familja - Ne pergjithesi parashikohet nje vit i kenaqshem ne lidhjet tuaja me pjestaret e familjes. Ndiqni prioritetet tuaja dhe suksesi do te trokase ne deren tuaj. Per studentet parashikohet nje vit i suksesshem. Do te jeni te interesuar ne studimet tuaja dhe do te dilni mire me provime. Miqte do tju qendrojne afer dhe do tju ftojne ne argetime te ndryshme.
shenja
Bricjapi 2010
pershkrimi
Karriera - Me ndihmem dhe mbeshtetjen e proreve tuaj do te arrini te ngjisni shkallet e suksesit dhe te shkoni perpara me projektet tuaja te bisnesit kete vit. Do te keni mundesine e perfaqsimit te bisnesit apo organizaten ku punoni ne mledhje shume rendesishme te cilat do te shenojne sukses ne karieren tuaj. Jeta juaj profesionale dote ndryshoje kete vit duke pasur sukses, prosperitet dhe sigurisht pasurim te llogarive tuaja bankare.

Dashuria - Diferencime ose diskutime per shkak te veshtirsise ne komunikim mes bashkeshorteve do te sjelle nje krize martesore kete vit per bricjapet. Duke I treguar partenerit tuaj se ju besoni tek ata do tju sjelle me afer dhe do te beje qe dashuria juaj te rritet. Beqaret mund te takojne candidate per te kaluar jeten ne grupe vullnetare. Ka shume rendesi qe ju te gjeni njerun perfekt. Te dashurit per nje kohe te gjate mund te shkojne drejt kurorezmit gjat ketij viti.

Familja - Horoskopi parashikon keqkuptime dhe zenie mes anetareve te familjes gjate gjysmes te dyte te vitit. Ne keto sitauata mundohuni te kontrolloni veten ne menyre qe te mos lendoni te dashurit tuaj. Dikush afer jush do te mundohet qe tju coje ne argumente te forta. Shihni situaten de mundohuni te evitoni argumenta te panevojshme. Mos lejoni askend qe te perfitoje nga gjerezoteti juaj. Ndihmoni femijet me perfundimin e puneve te tyre dhe cojini ata ne aktivitete te ndryshme jashte shtepise. Pergatituni mire para se te paraqiteni e intervista pune apo ditet e provimeve per studentet.
shenja
Dashi 2010
pershkrimi
Karriera - Per Dashin, ne fushen e karrieres, horoskopi thote se suksesi eshte i siguruar. Statusi dhe reputacioni juaj do te rriten. Puna, inteligjenca dhe aftesia per te bere shume gjera te ndryshme ne te njejten kohe do te impresionohe jashtezakonisht bosin dhe parteneret tuaj. Pergatituni per ngritjen e shumepritur ne detyre qe do t’ju rise besimin ne vetevete dhe eutaziaznim. Evitoni investimet e medha dhe provoni investimet me kohezgjatje relativisht te gjate. Mundohuni te kontrolloni shpenzimet e medha ne menyre qe te kurseni parate.

Dashuria - Do te arrini energi te persosur per tu pershtatur me seksin e kundert. Horoskopin parashikon lajme te mira per te ghithe te shenjes dashit. Sukses ne fushen e dashurise dhe nje jete martesore te bekuar qe do te vazhdoje te kete harmoni ne lidhjet tuaja. Beni disa ndryshime ne sjellen tuaj dhe menyren e komunikimit. Prisni shume mbeshtetje nga bashkshorti/ja ose parteneri i lidhjes tuaj. Perralla me princin apo princeshen e enderrave do te behet realitet.

Familja - Ne atmosferen familjare do te mbreteroje lumturia dhe prosperiteti. Ju do te keni nje pozite te respektueshme ne rethin shoqeror. Pune zyrtare do te vijne me udhetime te gjata dhe te lodhshme. Beni perpjekje per te dale mire ne studimet tuaja. Nuk do te keni probleme te papritura shendetesore. Do te keni veshtirsi per te permbushur cdo kerkese te femijeve tuaj.
shenja
Demi 2010
pershkrimi
Karriera - Horoskopi parashikon ngritjr profesionale dhe finacjare. Do te fitoni zemren e eproreve tuaj dhe do te arrini pozicion te respektueshem ne kompani apo organizate. Mund te keni disa probleme te vogela ne fillim e vitit. Mos u frikesoni nga pengesat e vogela ne karrieren tuaj. Ngarkesa e tepert dhe stersi mund te behen nje pengese e vertete per te arritur aty ku deshironi. Ngritje te papritura ne detyre apo monetare do te jete nje eksperience e mbrekullueshme qe do tju motivoj gjate vitit.

Dashuria - Horoskopi parashikon tension ne jeten martesore, por me durim, mirkuptim dhe qeteso te metat mund te regullohen me bashkeshortin tua. Nderhyrjen e prindereve apo te vjerit/ vjerres mund te kene nje ingluence jo te kenaqshme ne lidhjen tuaj martesore. Jepini vetes pakes kohe dhe beni plane per te rifituar kohen e humbur me njeri-tjetrin dhe cdo gje do te regullohet. Takimet e papritura me nje te dashur gjate udhetimeve mund te jene te kendshme per beqaret.

Familja - Horoskopi parashikon konflikte dhe mosmarreveshje mes anetareve te familjes. Megjithate, duke krijuar atmosfera te kendshme dhe duke mbajtur harmonine e familjes do te keni nje jete familjare te qete. Komunikimi balle-per-balle eshte celesi i zgjidhjeve te problemeve ne cift. Mundohuni te beni nje pushim nga argetimet e shumta si muzika, filmat, udhetimet dhe kushtojini kohe studimeve tuaja per nje te ardhme te suksesshme.
shenja
Gaforrja 2010
pershkrimi
Karriera - Qysh ne fillim te ketij viti duhet te keni kujdes ne pune dhe ne profesionin tuaj, ngase idete tuaja mund te marrin kah te gabuar. Merrni shtruar gjerat, analizoni dhe behuni me skeptik, pra mos besoni ne cdo pune qe ju ofrohet, dhe vetem ne kete menyre mund ti shmangeni rrezikut te papritur. Sigurisht se ky vit nuk do te jete pa suksese, por rruga drejt suksesit do te jete e gjate dhe e mundimshme. Nese ju ofrohet ndonje mundesi per ndryshim te punes, mos e pranoni menjehere- analizojeni situaten ne detaje ngase me pastaj do te bindeni se nuk keni gabuar pse nuk keni gabuar pse nuk keni dhene pergjigje te mengjehershme. Po ashtu mos nxitoni me nenshkrimin e kontratave qe ju ofrohen, lexojini ato me vemendje. Ne pergjithsi, yjet ju keshillojne te jeni me sycele.

Dashuria - Parashikohet tension dhe veshtiresi ne lidhjet tuaja. Probleme te ngarkuara emotivisht do tju stresojne se tepermi, por lidhja mes bashkeshorteve do te permisohet dhe do te keni nje jete sentimentale te lumtur. Ciftet e pamartuara mund te shkojne drejt marteses.

Familja - Pjestare te familjes do tju kerkojne me shume kohe dhe do duan te ndajne emocionet e tyre me ju. Mund te jete e domosdoshme qe te tregoni sekrete tuajat personave me te vertet te besueshem. Parate do te jene nje debat i nxehte qe do te diskutohet brenda mureve te shtepise tuaj. Udhetimet afatgjata apo te lergeta nuk jan te mundeshme ne fillimin e vitit. Kushtojini vemendje te vecante shendetit tuaj duke u munduar te evitoni sa me shume te jete e mundur problemet shendetesore.
shenja
Luani 2010
pershkrimi
Karriera - Do te keni mundesi me te mira per te fitua para kete vit, sidomos mbas muajit qershor. Horoskopi sjell lajme te mira per bisnesmenet apo investitoret financiare. Kontrata fitimpruerse do te trokasin ne deren tuaj dhe ju do te keni sukses ne cdo tentative tuajen. Komunikimi dhe konfidencaa juaj jane shume impresive kete vit. Parteneret apo edhe autoritetet e larta te organizatave qe ju punoni do te tregojne mbeshtetje te vecante kete vit. Do te nderoheni nga nje performance e shkelqyher nga eproret tuaj. Parashikohet nje permiresim financiar i kenaqshem.

Dashuria - Nese jeni ne lidhje, atehere shancet jane qe ju do te perfundoni te martuar. Luanet beqare do te takojne burrin apo gruan e enderrave te tyre. Te dashurit tuaj do te mundohen te marrin masa drastike per te terhequr vemendjen tuaj. Nese jeni ne dilema apo mendime te ngaterruara, flisni me bashkeshortin apo bashkeshorten tuaj. Mos e lejoni veten te shpertheje ne reagime te ekzagjeruara nese deshironi qe te keni nje jete bashkeshortore te lumtur.

Familja - Parashikohet nje vit i favorshem ne lidhje me familjen tuaj. Tregoni mbeshtetje ndaj prindereve tuaj dhe te partenerit, dhe vellezereve e motrave tuaj. Mos shkaktoni mosmarreveshje qe mund te prishni harmonine ne shtepine tuaj. Dikush qe nuk e prisni do te mundohet qe tju coje ne rrugen e gabuar. Mos tregoni sekretet e besuara nga te tjeret sepse do te prishni reputacionin e mikut te mire. Udhetimet zyrtare do te jene frutdhenese. Kujdesuni per shendetin tuaj.
shenja
Peshorja 2010
pershkrimi
Karriera - Parashikohet nje vit premtues ne fushen e karrieres dhe te financave. Kontakte me njerez intelektuale dhe te ditur do te jete nje eksperience e vlefshme. Permiresimi juaj profesional do te beje qe te respektoheni me shume dhe te beheni me i njohur ne rrthin tuaj te punes. Keshillohuni dhe mendohuni mire para se te beni investime apo te merrni vendime te rendesishme.

Dashuria - Tregoni mbeshtetje ndaj bashkeshortit apo bashkshortes tuaj dhe nese jane ne gabim. Bashkepunimi dhe mirekuptimi mes jush eshte celesi i nje jete te lumtur martesore. 2009 do te jete i favorshem per te zbukuruar lidhjen tuaj me dhurata romantike, qirinj apo udhetime vetem ju te 2. Mos i hyni nje lidhjeje me nje person qe shef dike tjeter. Kur terheqja apo pelqimi nuk jane reciproke te ndjellin vetem dhimbje zemre.

Familja - Per peshoren parashikohet nje atmosfere e lumtur ne familjen tuaj. Kur jeni konfuz, merrni mendimim e motrave/vllezerve tuaj. Ndihmoni miqte qe kane nevoje per ndihmen tuaj dhe do te perfitoni mirenjohje. Ju jeni shume i/ e dashur dhe deshironi me te miren per njerzit qe ju rethojne. Evitoni stresin dhe tensionin sepse mund te kene efekte negative per shendetin tuaj.
shenja
Peshqit 2010
pershkrimi
Karriera - Do te duatrrokiteni per aftesite dhe inteligjencen tuaj nga bashkepunetoret dhe nga eproret. Per te gjithe te papunesuarit apo ata qe jane duke kerkuar pune te tjerea parashikohen mundesi te reja dhe shume shpejt do te gjejne punen qe deshirojne. Ju do te shkelqeni ne zyren tuaj duke vene standarde pune te reja dhe duke perfunduar detyrimet tuaja para afatit te caktuar. Pergatituni per te punuar ne ambiente strike te cilat mund te kthehen ne lodhje mendore shpeshhere. Mos harroni se celesi i suksesit tuaj eshte qe te mbeshtesni dhe te ndihmoni bashkpunetoret tuaj.

Dashuria - Jeta juaj sentimentale do te jete e shkelqyher kete vit. Per te gjithe ata qe jane ne lidhje serioze shtohet mundesia e marteses kete vit. Mund te arrini te ndiheni konfuz ne idhje me partenerin tuaj por cdo gje do te qartesohet dhe ju do te shihni dashurine me sy tjeter.

Familja - Lajme te mire dhe festime si datelindje, lindje, dasma apo aktivitete te organizates ku punoni do tju mbajne gjalle gjate gjithe vitit. Lidhja me familjen parashikohet shume e mire. Mos u mundoni te dukeni para shoqerise tuaj.
shenja
Shigjetari 2010
pershkrimi
Karriera - Jepini prioritet intuites tuaj profesionale. Ju do te ndjeni deshiren per te fituar para ekstra duke perdorur alternativa si ndonje pune part-time. Mundesite per te pasur sukses jane te shumta nese ke edukimin akademik te duhur. Mundesi te medha per te pasur benefite do te vijne ne doren tuaj por nuk do te keni aspak marredhenje te mira me eproret tuaj. Mundohuni te evitoni shpenzime te medha dhe te panevojshme.

Dashuria - Per te arritur ne brendesi te dashurise dhe romances, biseda te gjata prane oxhakut me bashkeshortin tuaj do te benin mbrekullira. Tregoni mbeshtetje te larte per partenerein tuaj nese eshte duke u perballur me probleme te cdo lloji.
Mundohuni te evitoni argumente te padeshiruara mes jush dhe bashkeshortit/bashkeshortes tuaj nese deshironi qe te vazhdoni te kini nje jete martesore plot harmoni.

Familja - Keqkuptime mes pjestareve te familjes mund te shkaktojne stres per ju. Mos jini shume paragjykues dhe mundohuni te perdorni dipllomacine per te shpetuar nga ndonje situate familjare e padeshiruar. Do te keni situata festimi ku do te mund te fitoni harmonine dhe lumturine tuaj familjare. Ndiqni hobit tuaja qe ju stimulojne kreativitetin. Mos e teproni me udhetime te gjata me miqte. Merrni kurse qe do tju ndihmojne per te zgjeruar horizontin tuaj. Miqte e mire do tju japin keshilla te zgjuara per shqetesimet tuaja.
shenja
Ujori 2010
pershkrimi
Karriera - Ju do te punoni shume gjate ketij viti per te manifestuar aftesite dhe vizionin tuaj ne jeten profesionale. Kete vit duhet te mendoni per te kerkuar mundesi me te mira per kareieren tuaj. Planifikoni nje derdhje tjeter paraje per te stabilizuar financat tuaja. 2009 do te kete mundesi te reja si per ju qe jeni te punesuar edhe ata qe jan te papunesuar. Aftesite tuaja te komunikimit do tju ndihmojne per te arritur ne kontakte sociale me te pasurit dhe te famshmit. Mos lejoni bashkepunetoret tju nderhyjne ne gjykimet tuaja per te ardhmen.

Dashuria - Dashuria dhe romanca po cel per ujoret. Nese jeni beqare, pergatituni per lidhje te reja te shpeshta nga fundi i ketij viti. Ka shume mundesi per propozime martesash nese akoma zemra juaj eshte e thyher, pergatituni per nje dashuri te re qe do tju sjell lumturi ne jeten tuaj. Per te pamartuarit parashikohet nje vit i qete. Do te mesoni si te shpehni ndjenjat tuaja dhe te gezoni momentet e bukura ne cift.

Familja - Do te shkoni mire me familjen dhe miqte tuaj. Pergjgjesite familjare do te kene prioritet gjate gjithe vitit dhe koha juaj me e madhe do tu kushtohet atyre.
shenja
Virgjeresha 2010
pershkrimi
Karriera - Ata qe i perkasin shenjes te virgjereshes do te lumturohen kur te shohin zgjerimin e biznesit te tyre. Rritje financiare te papritura do te permirsojne situaten tuaj financjare. Per te pasur sukses ne karrieren tuaj , mos i perzieni problemet personale me punen. Evitoni thashthemet mes bashkepunetoreve per te mbajtur nje reputacion te mire. Besoni ne vetevete dhe ne aftesite tuaj kreative per te arritur aty ku deshironi. Perqendrohuni ne investimet tuaja financjare qe parashikohen ne permirsim ne kete vit.

Dashuria - Mbani qetesine nese deshironi qe lidhja juaj te vazhdoje. Per te gjithe ciftete e dashuruara parashikohet te kurorezohen ne martese. Kujdes! Mund te beheni konfuz nga ndjenjat e perzjera qe mund tju shkaktoje ndonje bashkepunetor qe mund te behet nje penges e vertet ne lidhjen tuaj.

Familja - Do te keni lidhje te mira me familjen tuaj. Sdq ndonjehere mund te perballeni me ndonje problem te vogel emotiv qe do te lekunde qetesine familjare. Mos u hapni se tepermi. Kujdes nga shpenzimet e lluksit. Evitoni debate te panevojshme me pjestaret e familjes tuaj. Eshte nje vit i mire per studentet.

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi