Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

Dekstopin bëje Website

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Dekstopin bëje Website prej Sat 07 Nov 2009, 11:42

Adela

avatar
Administrator
Administrator
Hapni Notepad
dhe e shkruani:


src ="http://www.google.com"
width="100%" height="100%">


Ketu ku e kam shkruar une
Kodi:
http://www.google.com ne vend te google` e shkruni webfaqen qe deshironi ta vendoni ne desktop
Pastaj e be ni save as
dhe e shkruani emri.html
e siguroni ne html format - mos haroni!
Pastaj shkoni properties(desktopit)
edhe hyni ne browse dhe shkoni te folderi se ku e keni rujt
e selectoni, apply , pastaj ok
edhe do e shihni qe desktopi ju bohet webfaqe
__________________

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi