Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

Shpejtësia e të shkruarit me tastaturë!

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Shpejtësia e të shkruarit me tastaturë! prej Sat 07 Nov 2009, 11:35

Adela

avatar
Administrator
Administrator
Teknologjia e sidomos Kompjuteri+Interneti
janë bërë gjërat më të frekuentuara momentalisht në të gjithë botën,
kjo ka prekur edhe shqiptarët, sot shumica e të rinjëve përdorin
interentin për të biseduar me miqë, edhe atë shohim që msn(windows
live mesengger) është bërë shum i përhapur dhe i përdorur nga të
gjithë, kjo perveq atyre negative ka edhe anën pozitive pasi rrisin
shpejtësinë e të shkruarit me tastaturë.
Pra në këtë postim do tju tregoj një menyrë për të matur shpejtesinë e
të shkruarit me tastaturë, ju duhet vetem të shkruani fjalët që do
t’jua paraqet dhe pasi të ken kaluar 60 sekonda do tjua paraqet se sa
fjal keni shkruar për 1 minute, më posht keni linkun që ju drejton në
këtë web.
Për të shkuar te webfaqja kliko këtu.
Do ju lutesha që ndokush nga ju të na paraqet nodnjë rezultat këtu.
Sqarim: Testi është i disponueshë edhe në gjuhë të tjera.

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi