Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

Rezart Taci nen arrest

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Rezart Taci nen arrest prej Thu 05 Nov 2009, 07:57

Adela

Adela
Administrator
Administrator
Me kerkese te prokurorise se Tiranes, gjykata firmosi urdher arresti ne mungese per tregtarin e karburanteve 'Taci Oil', i akuzuar per goditje per shkak te detyres ne bashkepunim ndaj gazetarit Mero Baze. (UPDATE)

Kjo mase jepet pak dite pas dhunes se ushtruar ndaj gazetarit Baze megjithese Rezart Taci rezulton ende ne kerkim nga policia e shtetit dhe nuk dihet nese ai eshte ne Shqiperi apo jashte vendit.

Masa ndaj tij eshte dhene ne fshehtesi nga gjykata, nderkohe qe ne pranine e medias eshte shqyrtuar vleftesimi i masave per dy bashkepunetoret e tij Irgen Selfo dhe Bledar Lilo.
Prokurori i ceshtjes Gjergji Tako i tha gjykates se Mero Baze eshte qelluar per shkak te detyres.

Dy te pandehurit u lane me arrest 'burg pa afat', nderkohe qe avokati mbrojtes kembenguli se dy klientet e tij jane vetedorezuar ne polici per te sqaruar situaten.

Sipas ligjit per akuzen qe prokuroria u adreson te pandehurve ata rrezikojne nga gjobe deri ne tre vjet burg.

2 Re: Rezart Taci nen arrest prej Mon 23 Apr 2012, 23:21

jetmira

jetmira
member
member
u bone i famshem mor taci.

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi