Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

Masturbimi... Ves apo Nevoje?!

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Masturbimi... Ves apo Nevoje?! prej Tue 03 Nov 2009, 12:42

Adela

Adela
Administrator
Administrator
Nje nje reviste qe lexova para ca ditesh thuhej qe...: Ne Shqiperi masturbimi
ishte rritur shume sidomos nga meshkujt e moshes 15-20.
Masturbimi eshte ne veprim qe djemte e vajzat e bejne per te pasur kenaqesi
trupore. Ne fakt te masturbohesh do te thote te besh dashuri me veteveten.
Disa e shohin ate si nje gabim te tmerrshem. Disa e denojne ate.
Te tjere thone se ne fillim eshte mire ... por me pas kthehet ne nje ves.
Ne moshen e adoleshences, ky fenomen shfaqet me shume tek djemte por edhe
tek vajzat si rezultat i deshires se tyre per tu njohur me trupin e tyre, me menyren
se si ai punon dhe se si funksionojne organet seksuale te riprodhimit.

Ju si mendoni:

1. Masturbimi, eshte nje ves apo nevoje?
2. Eshte gabim qe dikush te masturbohet?
3. Cilat jane pasojat e saj? [Nese eksiztojne].
4.A eshte e mundur qe djemte dhe vajzat te bejne pa te?

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi