Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

pasuria dhe lumturia

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 pasuria dhe lumturia prej Tue 03 Nov 2009, 12:39

Adela

Adela
Administrator
Administrator
pershendetje, ne ditet e sotme mesa shohim te gjithe njerezit rendin e rendin pas paras, pas pasurise, te kene sa me shume, normal qe perpiqen per nje dite sa me te mire, por a na cojn dhe a na japin keto perpjekje lumturi? mundemi ne qe duke krijuar nje pasuri te mire kemi arritur dhe nje lumturi? sa ndikon pasuria materiale ne ate shpirterore? me te vertet ne rendim e rendim per te qene te lumtur, apo gjithmon jemi ne kerkim te saj? apo mos valle jemi skllever te pasurise dhe lakmise se saj? Mundet qe lumturia te jete e arritshme dhe pa pasuri? (ose gjendeje jo aq te mire ekonomike, mbase eshte pak e ekzagjeruar fjala pasuri) Shoh qe shume popull vetem tek leku e kane menjen, luftojne per te, por duke luftuar gjithmon per kete arsye, atehere kur na mbetet koha te jemi te lumtur? shohim milonerer dhe miliardere dhe perseri jane manjaker paraje, nuk rendin duke e fituar ate, nuk kane derman, dhe nuk besoj se kane nje lumturi te madhe aq sa pasuri kane. Si mendoni ju?

2 Re: pasuria dhe lumturia prej Mon 12 Dec 2011, 12:38

jetmira

jetmira
member
member
Jo gjithmon se i lumtur kur ke lek,lumturia eshte dashuri.

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi