Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

Mengjesi i keq e ka nje te mire…

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Mengjesi i keq e ka nje te mire… prej Tue 03 Nov 2009, 12:17

Adela

Adela
Administrator
Administrator

Kush zgjohet me humor te keq rrezikon te kaloje nje dite negative? Gabohen ata qe mendojne keshtu, sepse sipas nje studimi te University of New South Wales ne Australi, zgjimi me nerva dhe pa shume humor na ndihmon te jemi me te sakte dhe me korrekte gjate dites.

Sipas profesorit Joseph Forgas, trishtimi na ben me shume kritike dhe me te kujdesshem ndaj botes se jashtme, ndersa kush eshte me i lumtur priret te besoje gjithcka qe i thone.

Por nuk perfundojne ketu benefitet qe te sjell nje humor me doza te vogla, pasi kjo na ndihmon te jemi me racionale dhe me te afte per te vleresuar me objektivitet gjithcka.

“Nje gjendje pozitive shpirterore pozitive shton fantazine, fleksibilitetin dhe bashkepunimin ndaj rrugeve te shkurtra qe ndjekim per te zgjidhur problemet”, shton Forgas. Me pak fjale…nese deshironi qe te jeni me te kthjellet gjate dites, eshte mire qe te zgjoheni pa shume humor ne mengjes.

2 Re: Mengjesi i keq e ka nje te mire… prej Wed 07 Dec 2011, 23:53

jetmira

jetmira
member
member
e vertet pasi kur zgjohem me nerva me ecen dita me mbare dhe i mbaj gjerat mend shume mire.

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi