Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

Toleranca fetare, Withers: Shqiperia, shembull

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Adela

Adela
Administrator
Administrator
Ne emer te fese, shume vende te botes jane ne konflikte te forta, ku qindra persona te pafajshem humbasin edhe jeten.

Ambasadori i Shteteve te Bashkuara te Amerikes ka vleresuar dhe vecuar bashkejetesen fetare ne vendin tone.

Shqiperia ne ndryshim nga shume vende te botes, ka deklaruar diplomati amerikan, duke iu referuar raportit nderkombetar per fene ka nje tolerance fetare qe e ka vijuar prej shekujsh

Ne kete takim ku ishin te pranishem jo vetem perfaqesues te komuniteteve fetare por edhe te politikes dhe shoqerise civile, amabsadori amerikan tha se shqiptaret e kane angazhaur veten per te vijuar tolerancen fetare.

Prej dates 1 nentor deri me 15 dhjetor ambasada amerikane do te hape nje konkurs ku nxenes te moshes 10 deri ne 18 vjec do te dorezojne piktura dhe vizatime me temen e bashkepunimit nderfetar dhe kulturor.

jetmira

jetmira
member
member
epo ne shqiptaret te tille jemi

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi