Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

Shtepia e Bardhe feston Halloween-in

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Shtepia e Bardhe feston Halloween-in prej Mon 02 Nov 2009, 11:07

Adela

Adela
Administrator
Administrator
Presidenti Amerikan, Barack Obama dhe bashkeshortja e tij, Michelle Obama kane festuar bashke me femijet naten e festes se Haloween-it.

Ne mbremjen e organizuar ne Shtepine e Bardhe moren pjese rreth 2 mije femije amerikane, ku Zonja e Pare kishte rezervuar nje surprize. Ajo ishte veshur ne versionin Catwoman te filmit Batman. Presidenti u ka shperndare biskota femijeve te moshave nga 6 deri ne 14 vjec qe vinin nga 11 shkolla amerikane.

Shtepia e Bardhe ishte ndricuar me drita portokalli, simbol i kesaj feste, ndersa presidenti nuk e ka respektuar ritin, duke preferuar nje veshje sportive me kemishe te bardhe dhe nje pulover te zeze. Gjate fjales se tij, Obama u eshte drejtuar ne vecanti familjareve te ushtareve ne lufte, duke shprehur mirenjohjen per kontributin e tyre.

Nderkohe, ambasadorja amerikane ne OKB, Susan Rice eshte veshur ne versionin Pippo, miku i ngushte i Topolino-s. Interesante ka qene edhe veshja e zedhenesit te Shtepise se Bardhe, Robert Gibbs, i cili zgjodhi kostumin e Dart Fener, personazhi negativ ne serialin, Lufta e Yjeve.

2 Re: Shtepia e Bardhe feston Halloween-in prej Mon 23 Apr 2012, 23:28

jetmira

jetmira
member
member
gjithmon e festojn keta ket feste nuk esht hera e pare

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi