Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

Te droguar nga Facebook dhe msn

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Te droguar nga Facebook dhe msn prej Mon 02 Nov 2009, 11:03

Adela

Adela
Administrator
Administrator
Dite tera duke naviguar ne internet mes chat-eve dhe rrjeteve sociale, si Facebook apo msn. Pikerisht per keta persona eshte hapur ne Itali nje qender per kurimin e varesise nga interneti.

“Perdorimi patologjik i rrjetit shkakton simptoma fizike te ngjashme me ato te manifestuara nga toksikomanet ne momente krize”, eshte shprehur nje prej drejtuesve te qendres.

“Per shume persona kjo varesi kthehet ne ankth, depresion apo frike per te humbur kontrollin e asaj cfare ndodh ne internet”, shpjegon eksperti.

Terapia konsiston ne nje terapi qe ka si objektiv kthimin e pacientit ne realitet duke e nxjerre nga bota virtuale, e cila shpesh kthehet edhe e demshme.

2 Re: Te droguar nga Facebook dhe msn prej Mon 23 Apr 2012, 23:28

jetmira

jetmira
member
member
ajo me fb,ndersa un me forume

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi