Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

Athine, ekstremistet e djathte djegin xhamine

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Athine, ekstremistet e djathte djegin xhamine prej Tue 26 May 2009, 10:26

Admin

Admin
Administrator
Administrator
Protesta e myslimaneve qe jetojne ne Athine, po i jep gjithnje e me shume nje karakter fetar dhunes. Sot ne mengjes ekstremiste te djathte i vune zjarrin nje xhamie ne Athine.

5 emigrante pesuan djegie te shkalles se dyte dhe po mbahen nen vezhgimin e mjekeve.

Kjo ngjarje e mengjesit te sotem pritet te shkaktoje tension te ri ne kryeqytetin helen, i cili ende nuk e ka marre veten nga protestat e dhunshme te dhjetor-janarit.

Edhe nje dite me pare pati perleshje ne Athine, ku u demtuan 75 vetura, 5 dyqane dhe u arrestuan shume persona.

Me nje vonese prej 48 oresh policia ka urdheruar nisjen e hetimeve per incidentin e se merkures, kur nje polic grisi nje Kur’an ne miniature qe e gjeti ne xhepin e nej emigranti aziatik.

Kjo ngjarje ka shkaktuar reagimin e klases politike dhe shoqatave te te drejtave nderkombetare, te cilet kane denuar aktin.

http://www.kupid.tk

jetmira

jetmira
member
member
he se i ndreq zoti;turp e faqe zeze te djgesh nje xhami

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi