Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

Mireseerdhet TNT

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Mireseerdhet TNT prej Tue 26 May 2009, 09:31

Admin

Admin
Administrator
Administrator
Grupi i mirënjohur kosovarë, TNT ka zgjedhur që të rikthehet në skenën e muzikës rok të Kosovës, por pa vokalistin e tij të mëparshëm, Ferki Shala.

Tani “Biondina” me sy të zi do të këndohet nga vokalisti i ri, Gentian Gojani, ndërkaq grupi të enjten do të bëj edhe promovimin e video-spotit të tyre të parë që do të quhet “Ia fala zemrën”.

“TNT do të rikthehet me të njëjtin zhanër më të njëjtin repertor dhe me të njëjtin stil”, ka thënë vokalisti i ri i grupit për Express Online, Gentian Gojani.

Në rikthimin e grupit TNT të gjithë anëtarët janë të njëjtë, pra prapë në të janë kitaristi Nexhat Macula, pastaj bas dhe sint Valton Besimi si dhe në daulle Murat Shabani.

Rikthimi i TNT-së është bërë pas disa viteve pauze të tyre, sidomos pas luftës se vitit 1999.

http://www.kupid.tk

2 Re: Mireseerdhet TNT prej Mon 23 Apr 2012, 23:33

jetmira

jetmira
member
member
edhe pse si njoh ju uroj mireseardhjen.

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi