Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

A E KUJTONI NDONJEHER "DASHURIN E VJETER"????

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 A E KUJTONI NDONJEHER "DASHURIN E VJETER"???? prej Wed 29 Apr 2009, 10:00

factoяi-(Admin)

avatar
Administrator
Administrator
Pershendetje

Nuk e di se sa do tju pelqen kjo tem, por kisha deshir ti di mendimet e juaja rreth kesaj teme.
A ju ndodh qe ndonjeher pas nje kohe te gjate apo te shkurter qe jeni nda me nje person qe e keni dashur shum, edhe tani jeni me tjetrin derisa prap mendoni ne te kaluarin..
Normale cdokush duhet te dij " ta kthen faqen e nje libri" ashtu edhe me dashurine e kaluar. Nese ka patur komplicitet midis partnereve dhe jane dashur me te vertete ,natyrisht qe do te kene ende ne memorje njeri-tjetrin. Nese jane ndare ne rrethana dhe per aresye drastike ,nuk mendoj(aresyet nese jane te lidhura ne genjeshtra dhe ofendime te pabazuara objektivisht). Me mire eshte te dish te kalosh ne dicka tjeter duke mos harruar lekcionet qe cdo relacion te ka mesuar...
dashurite e vjetra nuk harrohen nese ato kane qene te medha,nese ka ekzistuar dashuria dyaneshe,dhe sidomos nese jane ndare pa vullnetin e tyre ato nuk harrohen lehte

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

avatar
Administrator
Administrator
Dashuria e vjeter kujtohet vetem ne ato raste kur zihesh me partnerin e perkohshem.Zakonisht fjala e pare qe te bje ndermend do te ishte si nuk me kupton ky njesoj si ai?Pra jane thjesht disa kujtime te cilat te bejne te mendosh qe dashuria e vjeter ka qen me e bukur edhe pse ndarja ka ndodhur.E verteta eshte qe ajo dashuri e shkuar ti e kujton sepse ose ka qen dashuria e pare ne jeten tuaj ose e verteta, prandaj na shtyn te mendojme per te, e te besojme se ka qene e bukur...dashuri e vjeter.

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

avatar
Administrator
Administrator
Dashuria e pare = si dashuri e pare plot padjallezi e me shum besim,gje qe te con ne krijim e botes se vetme un e ti, ndarja ndodh per arsye thashethemesh...ose per nje person te trete ne mes.

Dashuria e vertete= dashuri qe te con drejt dickaje serioze ,ne menyren e te kuptuarit se kjo ka qene ose ai ka qene personi qe dua te kaloj jeten,e nqs vjen ndarjaajo ndodh pa vullnetin e tyre,nuk kane shance te ndodh me vullnetin e tyre,gjithmon ka nje me te fuqishem se ata ne cfaredolloj menyre intelekti apo rruge qe i ndan...


Keto te dyja me lart permblidhen tek dashurit e vjetra dhe vetem keto te dyja mund te sjellin kujtime te dhimbshme...

factoяi-(Admin)

avatar
Administrator
Administrator
jo..absolutisht jo!
e shkuar e "harruar"..por jo e larguar(nga mendja)!
asgje me shume..!!!

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

avatar
Administrator
Administrator
factoяi-(Admin) shkruajti:jo..absolutisht jo!
e shkuar e "harruar"..por jo e larguar(nga mendja)!
asgje me shume..!!!


HAahaha motrushe po te kete qene e vertete e kujton shume here,edhe po te kete qene e para perseri e kujton me nostalgji.... pra kur thone e kujtoni dashurin e vjeter normalisht qe e kujtojne sepse ka lene gjurme ... vet e thua eshte e palarguar nga mendja keshtu qe ne njefare menyre e kujton ....

jetmira

avatar
member
member
Jo,edhe pse ai mundohet te flirtoje me mua,nuk du me ia pa fytyren.

Sponsored content


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi