Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

Xhelozia...

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Xhelozia... prej Wed 29 Apr 2009, 09:57

factoяi-(Admin)

factoяi-(Admin)
Administrator
Administrator
Te qenit xheloz deri ne nje mase duket e arsyeshme por xhelozia e tepruar mund te jete shkatrimtare e nje lidhje. Ju ka ndodhe qe te perballeni me nje xhelozi te tepruar dhe qe keni perfunduar te ndare per nje gje te tille ?

2 Re: Xhelozia... prej Sun 03 May 2009, 20:14

Admin

Admin
Administrator
Administrator
sinonimi fjales xhelozi esht semundje

http://www.kupid.tk

3 Re: Xhelozia... prej Mon 11 May 2009, 08:51

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥
Administrator
Administrator
Me Xhelozi perballem dit per dit por ne nuk na bejn dem perkundrazi na bashkojn,se kur nisin te puthmet me korespodenc e pa korespodenc ne cdo an vetem se behet xheloz...

Adel i vjen ta grij ate djalin kerkon vendodhjen sikur punoj ne bashki un

4 Re: Xhelozia... prej Sun 31 May 2009, 12:27

Esmi

Esmi
member
member
Të jesh xheloz do të thotë të vuash, ndërsa të jesh objekt xhelozie do të thotë të jesh vazhdimisht i frikësuar. Dhe ndonjëherë xhelozia është fatale, vret veten ose të tjerët. Xhelozia është reagim ndaj perceptimit të kërcënimit që ekziston në një marrëdhënie, që jo gjithmone bazohet në realitet.

5 Re: Xhelozia... prej Sun 31 May 2009, 13:29

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥
Administrator
Administrator
xhelozia eshte xhelozi edhe thjesht si xhelozi te heq trune fare kur bie ne kurthin e saj ...

6 Re: Xhelozia... prej Thu 08 Dec 2011, 23:00

jetmira

jetmira
member
member
Xhelozia eshte nje fenomen qe rrethon njerezit,nuk kane vetem ciftet por edhe ne miqesi,ne familje kudo qe na rrethon.Xhelozia te con ne uljen e vlerave te tua,dhe ben qe te humbasesh personat qe do.

Sponsored content


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi