Www.Qershia.Tk

Www.Qershia.Tk .................. Aty ku virtualiteti kthehet realitet!!!


You are not connected. Please login or register

GJEAGJEZA TE NDRYSHME

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 GJEAGJEZA TE NDRYSHME prej Tue 28 Apr 2009, 16:37

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

avatar
Administrator
Administrator
Hajdeni gjejini keto gjeagjeza tani :

1)Porsi lëmsh është rrumbullak,
mot e jetë sillet qark,
pa benzin shkon e vjen,
kur lëviz askush s`e ndjen
është plakë sa s`tregohet,
por nuk lodhet as`ankohet.

2)buzet e mia ne buzet e tua
gishti im ne vrimen tende

3)Ne nje rruge jane 5 shtepi te lyera me 5 ngjyra te ndryshme.
Ne cdo shtepi jeton nje person me shtetesi te ndryshme,
Cdo padron shtepie pi nje pije te ndryshme,
pi duhan te nje marke te ndryshme dhe mban nje kafshe te ndryshme.

Te dhena:

Anglezi jeton ne nje shtepi te kuqe
Suedezi ka nje qen
Danezi pi caj
Shtepia jeshile eshte ne te majte te shtepise se bardhe
Padroni i shtepise jeshile pi kafe
Personi qe pi duanin Pall Mall ka zogj
Padroni i shtepise se verdhe pi cigare Dunhill's
Burri qe jeton ne shtepine qendrore pi qumesht
Norvegjezi jeton ne shtepine e pare
Njeriu qe pi cigare Blends jeton afer atij qe ka mace
Burri qe ka kuaj jeton afer burrit qe pi Dunhill's
Burri qe pi cigare Blue Master pi birra
Gjermani pi cigare Prince
Norvegjezi jeton afer shtepise blu
Burri qe pi cigare Blends ka nje fqinje qe pi uje.

hajde gjejeni ....

2 Re: GJEAGJEZA TE NDRYSHME prej Tue 28 Apr 2009, 16:41

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

avatar
Administrator
Administrator
Tani te them une nje por kjo eshte vetem per vajzat te shohim ne e gjejn.
Eshte nje ure qe ndan qytetin ne dy pjese edhe ne kete ure jane 3 vajza roje,kushdo qe provonte te tejkalonte uren ato i thonin qe te ktheheshe nese nuk e bente e vrisnin.
Nga nje qytet i vetem nje person arrin te kaloje uren por per te kaluar uren ai i thot nje gje ketyre vajzave qe te mos e vrasin edhe ato nuk e bejn edhe ky kalon uren.
Cfare i thoti ky djali vajzave????

3 Re: GJEAGJEZA TE NDRYSHME prej Tue 28 Apr 2009, 16:42

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

avatar
Administrator
Administrator
Ashensori.

Njeri banon ne katin e njezet te nje pallati. Ne mengjez, del nga shtepia, therret ashensorin ne katin e tij, zbret dhe shkon e punon. Kur kthehet per ne shtepi, therret ashensorin nga kati i pare, zbret ne katin e peste, pastaj i ben katet qe i kane mbetur ne kembe. Nuk e ben kastile dhe ashensori funksionon shume mire.

Si eshte e mundur?

4 Re: GJEAGJEZA TE NDRYSHME prej Tue 28 Apr 2009, 16:42

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

avatar
Administrator
Administrator
Eshte nje shport me 12 veze, dhe jane 12 femije. Cdo femije merr nje veze, e megjithate ne shporte mbetet nje veze. Perse???

5 Re: GJEAGJEZA TE NDRYSHME prej Wed 29 Apr 2009, 09:23

factoяi-(Admin)

avatar
Administrator
Administrator
2)buzet e mia ne buzet e tua
gishti im ne vrimen tende

1:Filxhani?

6 Re: GJEAGJEZA TE NDRYSHME prej Wed 29 Apr 2009, 15:37

Admin

avatar
Administrator
Administrator
ti e thu vet

hahahah Razz

http://www.kupid.tk

7 Re: GJEAGJEZA TE NDRYSHME prej Fri 01 May 2009, 10:53

ღ♥-BarbieKissie-ღ♥

avatar
Administrator
Administrator
factoяi-(Admin) shkruajti:2)buzet e mia ne buzet e tua
gishti im ne vrimen tende

1:Filxhani?


Jo se ke gjet mendohu e ca mendohu se afer je...

8 Re: GJEAGJEZA TE NDRYSHME prej Sun 03 May 2009, 20:26

Admin

avatar
Administrator
Administrator
affraid affraid affraid affraid affraid affraid Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

http://www.kupid.tk

Sponsored content


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi